Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 23 grudnia 2014 
    

10-terabajtowy HDD już w przyszłym roku


Autor: BK | źródło: KitGuru | 15:43
Firma Seagate planuje w przyszłym roku prezentację dysku twardego o pojemności 10 TB. Dysk ma być przeznaczony na rynek profesjonalny. Jednak nie będzie on wypełniony helem, jak robi to już konkurencja w przypadku mniejszych dysków. HDD ma być wykonany w technologii SMR (Shingled magnetic recording), która ma być wsparta technologią HAMR (Heat-assisted magnetic recording). Wg Seagate technologia helowa jest za droga, dlatego na razie nie zamierza z niej korzystać. Jednocześnie uważa, że hel jako wypełnienie dysku twardego nigdy się nie upowszechni.

Jak informuje serwis AKIBA PC Hotline, 10-terabajtowy dysk ma być wyposażony w sześć talerzy, każdy o pojemności 1,66 TB. Przedstawiciel firmy Seagate sam przyznał, że dysk wykonany w technologii SMR nie będzie wydajny. Jednak niektóre wady SMR mają być zniwelowane poprzez zainstalowanie w dysku pamięci DRAM. Ale Seagate od razu dodaje, że szybkość dysków SMR nie będzie miała kluczowego znaczenia, gdyż nie są one używane jako dyski startowe dla systemów operacyjnych.

Wg Seagate latach 2016-2017 połączenie technologii SMR i HAMR ma być na tyle powszechne, że dyski twarde o dużej pojemności mają być dostępne na rynku konsumenckim.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.