Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 2 lutego 2015 
    

EVGA GeForce GTX 980 KIngpIn Edition - karta do zadań specjalnych


Autor: BK | źródło: EVGA | 09:15
(1)
Za cenę 750 dolarów w przedsprzedaży możemy stać się posiadaczami karty graficznej opartej na układzie GeForce GTX 980. Cena wysoka, jak za model wyposażony w 2048 układów CUDA. Ale co powiecie na cenę, gdy karta jest produkowana przez firmę EVGA i firmowana jest nickiem KIngpIn? Karta EVGA GeForce GTX 980 KIngpIn Edition posiada fabrycznie podniesione zegary GPU. Jednak nie powinno być problemu z jeszcze większym taktowaniem procesora graficznego, do czego zachęca sam producent karty. Po wyjęciu z opakowania chip taktowany jest z częstotliwością 1291 MHz w trybie standardowym i 1393 MHz w trybie Boost. Jak przystało na pamięci GDDR5, są one taktowane z efektywną częstotliwością 7010 MHz. Posiadają one 256-bitowy interfejs, a ich wielkość wynosi 4 GB.

Przejdźmy jednak do tego, co oferuje EVGA GeForce GTX 980 KIngpIn Edition w stosunku do tańszych konstrukcji konkurencji. Karta posiada 14+3-fazowe zasilanie, które wg producenta potrafi dostarczyć prąd o natężeniu do 600 A. Jednak, aby było to możliwe, karta wymaga aż trzech złącza zasilających, dwóch 8-pinowych PCI-Ei jednego 6-pinowego PCI-E. Prócz ekstremalnej sekcji zasilania, płytka drukowana karty składa się aż z 12 warstw.

Za chłodzenie karty odpowiada system o nazwie ACX 2.0+. Chłodzi on nie tylko GPU i pamięci, ale również sekcję zasilania. Składa się on z dwóch wentylatorów, miedzianego radiatora i wykonanych z tego samego materiału pięciu rurek cieplnych o przekroju 8 milimetrów. Do tego dochodzi backplate i metalowa osłona całego systemu chłodzenia. Wentylatory pracują tylko wtedy, gdy temperatura karty osiągnie co najmniej 60 stopnie Celsjusza. Chłodzenie karty posada również podświetlenie, które regulować możemy za pomocą oprogramowania EVGA PrecisionX.

Ponadto karta EVGA GeForce GTX 980 KIngpIn Edition wyposażona jest w potrójny BIOS, który aktywować można za pomocą przełącznika znajdującego się na skraju płytki drukowanej.

Trzeba przyznać, że cena karty jest wysoka. Ale czego nie robi się dla uzyskania kilku klatek więcej w grach.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. .... (autor: coolart | data: 2/02/15 | godz.: 19:53)
    karta wyglada fajnie tylko te 256bit martwi choc nie wiem jak to ma sie w przypadku NV, na plus idzie asortyment adapterow i innych dodatkow wiec cena chyba adekwatna dla tej karty

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.