Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Czwartek 5 lutego 2015 
    

Dell Precision M3800 teraz z dotykowym ekranem 4K Ultra HD


Autor: DYD | 00:10
(4)
Firma Dell poinformowała o wprowadzeniu nowej wersji Dell Precision M3800 - przenośnej 15 calowej stacji roboczej. Dell wsłuchuje się w głosy swoich klientów i wprowadza nowe funkcje do swojej flagowej przenośnej stacji roboczej. Obejmują one, między innymi opcjonalny ekran dotykowy 4K Ultra HD, technologię Thunderbolt 2 oraz deweloperów wersję bazującą na systemie Ubuntu. M3800 dostępny jest z dotykowym ekranem UltraSharp, wykonanym ze szkła Corning Gorilla Glass NBT o przekątnej 15,6", rozdzielczości 4K Ultra HD (3840x2160), wyposażonym w technologię IGZO2.

8 milionów pikseli w ekranie 4K Ultra HD to aktualnie najwyższa rozdzielczość dostępna wśród 15-calowych stacji roboczych, oferująca 3,4 miliona pikseli więcej niż ekran Retina w 15" Apple MacBook Pro. Ekran Dell Precision M3800 posiada również funkcję wielodotyku dziesięciu palców, zapewniając klientom intuicyjny sposób interakcji ze stacją roboczą.

Firma Dell rozbudowuje swój ekosystem dodając do Dell Precision M380 port Thunderbolt™ 2, tak aby użytkownicy mogli korzystać z szybkości transferu do 20Gb/s, co umożliwia oglądanie i montaż surowego obrazu 4K, przy równoległym wykonywaniu kopii zapasowej obrabianego pliku.

Ze względu na to, że zadania obejmujące tworzenie filmów, animacji i projektowania często wymagają zarządzania dużymi plikami zawierającymi grafikę lub dane bez względu na miejsce realizacji takiego zadania, Dell wyposażył Precision M3800 w dodatkowe opcje pamięci masowej i zwiększył całkowitą dostępną wewnętrzną pamięć masową do 2TB, co oznacza dwukrotnie większą pamięć masową niż oferowana przez dyski półprzewodnikowe (SSD) w MacBook Pro firmy Apple. Nowy Dell Precision M3800 dorównuje poprzedniej generacji pod względem cech mobilności i eleganckiego wyglądu, a jego waga zaczyna się już od 1,88 kg, przy grubości obudowy nie przekraczącej 18 mm. Wyposażony w procesor czterordzeniowy Intel Core i7 czwartej generacji, grafikę klasy profesjonalnej NVIDIA Quadro K1100M i do 16GB pamięci, system zapewnia moc niezbędną do realizacji nawet najbardziej wymagających zadań.W celu zademonstrowania korzyści w zakresie wydajności, jakie uzyskuje się wybierając przenośną certyfikowaną stację roboczą do montażu i oglądania obrazów wideo, firma Dell zamówiła opracowanie w firmie Principled Technologies zajmującej się badaniem rynku, polegające na porównaniu Dell Precision M3800 i Apple MacBook Pro z ekranem Retina. Porównanie obejmowało realizację w programie Adobe Premiere Pro Creative Cloud często spotykanych zadań wymagających intensywnego wykorzystania zasobów sprzętowych. Dell Precision M3800 uzyskał lepsze wyniki niż Apple MacBook Pro - przekodowanie materiału filmowego zajęło o 26 procent czasu mniej, a renderowanie sekwencji wideo odbyło się o 30 procent szybciej, przy mniejszej liczbie zgubionych klatek w trakcie odtwarzania. Ponadto, obudowa Dell Precision M3800 mniej się nagrzewała w trakcie realizacji intensywnych zadań i, w przeciwieństwie do MacBook Pro, M3800 posiada certyfikat ISV w zakresie działania profesjonalnych aplikacji oprogramowani, co gwarantuje ich optymalną wydajność i obsługę.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. .:. (autor: mikay | data: 5/02/15 | godz.: 08:38)
  Ależ te precle wyładniały i wyszczuplały :)

 2. znaleźli sobie konkurencję xD (autor: Sławekpl | data: 5/02/15 | godz.: 14:23)
  "lepiej" wybrać nie mogli niż japkowego lapa?

 3. flagowa stacja (autor: ili@s | data: 5/02/15 | godz.: 23:41)
  to 6800 a nie ta zabawka.

 4. Upakowac ultra HD w 15 calach (autor: rookie | data: 6/02/15 | godz.: 14:23)
  I siedziec z oczami oddalonymi od ekranu o 5 cm, by cieszyc sie ''super obrazem''. Okulary gwarantowane po 2 tygodniach :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.