Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 10 lutego 2015 
    

Dwie nowe karty GeForce GTX 960 od ELSA


Autor: BK | źródło: ELSA | 09:35
Firma ELSA zaprezentowała dwie nowa karty graficzne z serii GeForce GTX 960. Są to modele GeForce GTX 960 SAC SS i GeForce GTX 960 SAC. Obydwie karty wyposażone są w referencyjną płytkę drukowaną, ale posiadają niereferencyjne chłodzenie. Ponadto taktowanie wersji SAC jest wyższe od zaleceń firmy NVIDIA. Cechą wspólna obydwu kart graficznych jest wielkość i częstotliwość pracy pamięci wideo. Każda z kart posiada 2 GB pamięci o efektywnym taktowaniu na poziomie 7010 MHz.

Taktowanie GPU karty GeForce GTX 960 SAC SS wynosi 1127 MHz dla tryby standardowego i 1178 MHz w trybie Boost. Za chłodzenie odpowiada pojedynczy wentylator o rozmiarze 8 centymetrów oraz rurki cieplne i aluminiowy radiator.

Drugi, nieco szybszy model, jest bardzo rozbudowany. Karta GeForce GTX 960 SAC chłodzona jest również za pomocą aluminiowego radiatora i rurek cieplnych. Ale posiada ona już dwa 8-centymetrowe wentylatory. Procesor karty został fabrycznie podkręcony do poziomu 1178/1241 MHz dla pracy w trybie standardowym/Boost. W stosunku do zaleceń NVIDIA jest to więcej o 51/63 MHz. Ponadto do wersji tej dołączany jest kod, który pozwała na darmowe pobranie gry Metal Gear Solid V: Ground Zeroes. Trzeba przyznać, że jest to dość ciekawy prezent, zważywszy na to, że premiera gry odbyła się w grudniu zeszłego roku. Do tego została ona dość ciepło przyjęta zarówno przez graczy, jak i recenzentów.

Obydwie nowości możemy podłączyć do monitorów za pomocą jednego gniazda DVI-I i HDMI oraz trzech DisplayPort 1.2.

Ceny nowych kart nie zostały jeszcze podane.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.