Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 13 lutego 2015 
    

MSI prezentuje swoje notebooki i celuje w graczy


Autor: DYD | 22:28
Firma MSI zaprezentowała na konferencji prasowej w Warszawie swoje portfolio produktowe na rok 2015. Podczas styczniowych targów CES2015 odbyła się światowa prapremiera trzech nowych modeli notebooków dla graczy, a już za chwilę będą one dostępne w polskich sklepach. Będzie to GT80 SLI Titan z klawiaturą mechaniczną i 2 x GTX980M w SLI, nietypowa hybryda GS30 Shadow ze stacją dokującą i MSI GE62 Apache z grafiką NVIDIA GTX965M. Przyjrzyjmy się im dokładniej.

GT80 SLI Titan – notebook z klawiaturą mechaniczną
Model GT80 SLI Titan był szeroko komentowany przez media i użytkowników na długo przed oficjalną premierą. Nic w tym dziwnego, w końcu jest to pierwszy na świecie notebook wyposażony w podświetlaną klawiaturę mechaniczną, do tej pory zarezerwowaną wyłącznie do użytku desktopowego. Tajwański producent postawił na sprawdzone rozwiązanie i użył przełączników Cherry MX Brown – względnie cichych i z wyraźnym momentem przeskoku. Ale to nie wszystko. MSI GT80 SLI to przede wszystkim maszyna wyposażona w potężne komponenty, z dwoma kartami graficznymi NVIDIA GeForce GTX980M w SLI oraz procesorem Intel Core i7-4980HQ na czele. Chłodzenie to 8 rurek cieplnych zapewniających przepływ powietrza i utrzymanie odpowiedniej temperatury nawet podczas długiego grania. Do tego 18.4” matryca PLS i szereg możliwości podłączenia monitorów zewnętrznych. Jest również możliwość rozbudowy tego notebooka, podobnie jak w przypadku modelu MSI GT72 Dominator. Użytkownik zdejmując górną pokrywę szybko może np. dodać dyski SSD, HDD, RAM lub też zrobić upgrade karty graficznej (dwie generacje w przód), gdy wyjdzie nowa seria.

GS30 Shadow ze stacją dokującą
MSI GS30 Shadow to urządzenie balansujące między mobilnym notebookiem a komputerem stacjonarnym. W zależności od potrzeb, użytkownik może korzystać z niego na 2 różne sposoby. MSI GS30 Shadow to lekki i smukły, 13.3-calowy laptop, bazujący na procesorze Intel CrystalWell, wyposażony również w dyski SSD i wbudowaną kartę graficzną. Kiedy jednak potrzebujemy czegoś więcej.. a właściwie dużo więcej – podłączamy GS30 do stacji dokującej. Dzięki temu zyskujemy możliwość podłączenia wydajnej karty desktopowej przez złącze PCI-E 3.0x16, takiej samej jaką instaluje się w standardowych desktopach. Ponadto, gamingowe stacja dokująca jest wyposażona w 3.5” dyski SATA, 3 porty USB 3.0 czy też porty wejścia/wyjścia LAN i Audio. Ponadto, w stacji dokującej można zainstalować kolejny 3.5” dysk twardy, zwiększając tym samym ilość miejsca na dane w swoim komputerze.

GE62 Apache – notebook z grafiką NVIDIA GTX965M
Nowy design, lepsze chłodzenie i karta graficzna NVIDIA GTX965M, oto co przede wszystkim wyróżnia MSI GE62 Apache na tle jego poprzednika, MSI GE60. W zależności od preferencji, użytkownik może również wybrać model z GTX970M, zyskując na wydajności notebooka. Warto również wspomnieć, że premierowy model MSI GE62 został wyposażony w podświetlaną klawiaturę SteelSeries (podświetlenie jest wielokolorowe), ze zwiększoną odpornością na nacisk obsługującą technologię SteelSeries Engine 3.0 (umożliwia m. in. stworzenie makr tekstowych i klawiszowych), oraz wytrzymalszą i smuklejszą aluminiową obudową Znacząco poprawiono też wydajność i czas pracy na baterii.

Co ważne – światowa prapremiera notebooków miała miejsce na tegorocznych targach CES2015, a do polskich sklepów MSI GT80 Titan, GS30 Shadow oraz GE62 Apache trafią w zaledwie kilkanaście dni później. Zainteresowanie tymi modelami jest tak duże, że firma postanowiła sprowadzić sprzęt do Polski w tempie wręcz błyskawicznym. Trzy modele MSI, na czele z GT80 Titan z klawiaturą mechaniczną, pojawią się w polskich sklepach już na przełomie stycznia i lutego. Ceny powyższych modeli zostaną ogłoszone już wkrótce.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.