Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 17 lutego 2015 
    

24'' BenQ XL2420G hybrydowy monitor G-SYNC


Autor: DYD | 19:36
(6)
XL2420G to hybrydowy monitor dla graczy umożliwiający dwa tryby komunikacji z komputerem: klasyczną lub w standardzie NVIDIA G-SYNC zapewniającym synchronizację częstotliwości odświeżania monitora z częstotliwością procesora graficznego karty GeForce GTX. Rozwiązane to pozwala uniknąć opóźnień w wyświetlaniu obrazu na ekranie, pojawia się on w miarę jego tworzenia (renderowania) przez procesor graficzny. W trybie G-SYNS nie są dostępne wszystkie funkcje monitora stworzone przez inżynierów BenQ z myślą o ułatwieniu grania.S-Switch czyli szybki przełącznik trybów pracy. Jest on wyposażony w trzy przyciski, co pozwala dostosować i zapisać ustawienia monitora do pracy, gry i rozrywki. Pokrętło przewijania umożliwia szybką zmianę ustawień OSD (menu ekranowe) eliminując żmudny proces regulacji ustawień monitora. Płynne przełączanie pomiędzy ustawieniami monitora jest teraz tak proste jak 1-2-3.

Tryb Game Loader pozwala skorzystać z udostępnionych przez BenQ do poprania specjalnych ustawień parametrów monitora używanych przez profesjonalnych graczy. Każdy tryb jest specjalnie zestrojony, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do tych wyjątkowych ustawień profesjonalnych graczy. Mogą one być również zapisane na przełącznik S w celu szybkiego dostępu.

Zaprogramowany tryb FPS dostosowany przez legendarnych graczy daje optymalny odcień i jasność, kontrast, ostrość oraz odwzorowanie kolorów w grach FPS, dzięki czemu łatwo można wykryć przeciwników i śledzić ich każdy ruch, nawet w niewyraźnej sytuacji. Istnieją dwie wersje do tego specjalnego trybu: FPS1 - tryb przeznaczony dla Counter-Strike 1.6 i FPS2 - tryb Counter-Strike Source.

Display Mode czyli indywidualny tryb wyświetlania sprawia, że zmiany rozmiaru ekranu są tak proste i szybkie, jak naciśnięcie przycisku. Możliwe jest natychmiastowe przełączanie między trybem wyświetlania 17" (4:3), 19" (4:3), 19"W (16:9), 21.5"W (16:9), 22"W (16:10), 23"W (16:9), 24"W (16:9). Można również skorzystać z przycisku Inteligentnego Skalowania (Smart Scaling), przeznaczonego w szczególności dla doświadczonych graczy.

Flicker-free czyli brak migotania – to nowa konstrukcja podświetlania ekranu LED monitora, eliminująca uciążliwe dla oka, a praktycznie niezauważalne, migotanie podświetlania ekranu jakie występuje i innych monitorach.

Low Blue Light czyli niższy poziom barwy niebieskiej – wiadomo, że najbardziej męcząca wzrok jest niebieska składowa widma światła białego. Dzięki zmniejszeniu jej udziału następuje tzw. ocieplenie barw co w zauważalny sposób odczuwalne jest jako mniej męczące wzrok.

Motion Blur Reduction czyli redukcja rozmycia krawędzi szybko poruszających się obiektów i Gaming Refresh rate Optimization Management (GROM) czyli optymalizacja zarządzania częstotliwością odświeżania obrazu to dwie najnowsze funkcje i najbardziej zauważalne w działaniu funkcje. Wraz z funkcjami Smart Scaling (Inteligentne skalowanie obrazu) i Display Mode (tryb wyświetlania) umożliwiają one graczowi jak najlepsze i zgodne z jego potrzebami, skonfigurowanie monitora. Pozwalają one także na dłuższą grę bez zauważalnej utraty sprawności spowodowanej zmęczeniem wzroku.

Nowy BenQ XL2420G dostępny jest już w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 2599 zł (z VAT),
gwarancja 36 miesięcy, ewentualne naprawy w trybie door-to-door.

Parametry BenQ XL2420G
 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. 24 cale TN fullhd za 2600 (autor: bajbusek | data: 17/02/15 | godz.: 20:00)
  muahahahaah ... a myslalem, ze to Asusa POSRALO :)

 2. obysmy dozyli... (autor: wrrr | data: 17/02/15 | godz.: 21:30)
  ...oledopodobnego VA 1ms (bynajmniej nie GTG) za tysiaka :)

 3. "benki" sa fajne ale zawodne (autor: detox | data: 17/02/15 | godz.: 22:22)
  moj byl 2 razy reperowany, uslyszalem, ze juz teraz nie powinien sie psuc bo ma wszystko w srodku ''nowe''..
  :D


 4. hybrydowy a już myślałem że połączono AMD z nV (autor: Sławekpl | data: 17/02/15 | godz.: 22:31)
  a tu tylko dali wysoką cenę za TN, faktycznie kogoś u BenQ nieźle prąd popieścił

 5. 2599 zł (z VAT) ?!? (autor: Muchomor | data: 18/02/15 | godz.: 10:02)
  http://pl.memgenerator.pl/...pierdole-pl-ffffff-21

  - to NV ze swoją kosmiczną technologią robi taki narzut ? :D


 6. A kiedy kropki kwantowe... (autor: gantrithor | data: 18/02/15 | godz.: 17:05)
  w monitorach?

  Ciekawe co bedzie szybciej kropki czy oledy.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.