Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 19 lutego 2015 
    

Pamięci eMMC 5.1 zatwierdzone i zaprezentowane


Autor: BK | źródło: Samsung | 16:23
Kości pamięci eMMC głównie wykorzystywane są we wszelkiego rodzaju urządzeniach przenośnych. Znaleźć można je w smartfonach, tabletach, nawigacjach. Jednak wykorzystują je również producenci konsol do gier. Po tym jak nowy standard eMMC oznaczony jako 5.1 został zatwierdzony przez organizację JEDEC, firma Samsung zaprezentowała pierwsze na świecie pamięci zgodne z nową wersją. Jak przystało na następcę, jest on wydajniejszy i energooszczędny.

Nowe kości gwarantować mają prędkość zapisu danych na poziomie 125 MB/s i odczytu z szybkością 250 MB/s. Dostępne mają być o pojemnościach 16, 32 i 64 GB. Dla najpojemniejszej kości eMMC parametr IOPS dochodzić ma do 11 000 podczas odczytu i 13 000 dla zapisu. Powyższe parametry z pewnością przydadzą się przy wielozadaniowości czy pracy na materiałach wideo w wysokiej rozdzielczości.

Ciekawą funkcją w standardzie EMMC 5.1 z pewnością będzie Secure Write Protection. Opcja ta pozwolić ma na wprowadzaniu ograniczeń w dostępie do pewnych obszarów pamięci dla konkretnych użytkowników.

Obecnie nie wiadomo, kiedy na rynku zagoszczą urządzenia wykorzystujące nowe pamięci typu eMMC.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.