Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Poniedziałek 23 lutego 2015 
    

Domena za darmo?


Autor: R4v | 20:22
(4)
Strony internetowe są już absolutnym standardem promowania sowich pomysłów i usług w internecie. Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Sam pomysł na naszą witrynę to jednak nie wszystko. Najlepsza szata graficzna połączona z dobrym kodem nie przyniesie żadnej korzyści, jeżeli ludzie nie będą na naszą stronę regularnie zaglądać. Często pomijanym, ale kluczowym aspektem webdeveloperki jest coś tak prozaicznego jak adres naszej witryny. Spełnia on kilka bardzo ważnych ról.


Po pierwsze, krótki oraz chwytliwy adres jest łatwy do zapamiętania i wpisania. Ma to ogromne znaczenie przy marketingu bezpośrednim (szeptanym). Po drugie, pomaga on w SEO, przyczyniając się także do lepszej rozpoznawalności w Internecie. Ważne znaczenie ma również aspekt wizerunkowy – odpowiednia domena jest niczym elegancka spinka do mankietu; pokazuje, że dbamy o to, jak jesteśmy postrzegani i że przykładamy uwagę do detali. Grunt to krótki adres, najlepiej składający się z jakiegoś prostego słowa i jak najmniejszej ilości wyrazów. Jak widać, naprawdę warto zadbać o domenę, prawda? Tym bardziej, że najlepsze oferty serwerów na rynku oferują czasami domenę kompletnie za darmo. Przykładem takiej wspaniałej okazji są pakiety lidera rynku: www.1and1.pl/darmowe-domeny-pl. Co ważne, dotyczy to wszystkich rodzajów serwerów – dedykowanych, wirtualnych oraz dynamicznych w chmurze. Tylko czym one się od siebie różnią?

Serwery dedykowany to po prostu dzierżawa maszyny o określonych parametrach, które wpływają na jego wydajność (czas ładowania się strony) oraz pojemność (ilość miejsca na pliki). Gdyby przyrównać go do mieszkania byłby to wynajem apartamentu. Nie jest to może najkorzystniejsza ekonomicznie opcja, ale najlepiej nadaje się do poważnych projektów oraz zastosowań komercyjnych. Tańszą alternatywę stanowią serwery wirtualne. To zwyczajnie wynajem części mocy obliczeniowej maszyny. Jest to ekwiwalent pojedynczego pokoju w dobrym mieszkaniu, gdzie sąsiedzi oddzieleni są od nas ścianami i mamy dużą swobodę przy niskich kosztach. Wreszcie serwery cloud , które są najbardziej dynamiczne. Możemy sami określić specyfikację serwera, co pozwala zarówno zmniejszyć koszty, jak i dopasować ofertę idealnie do naszych potrzeb. Przykładowo, możemy zbudować prostą stronę o stosunkowo niewielkim ruchu, ale z bardzo dużą ilością multimediów. Dzięki dynamicznym serwerom w chmurze możemy zmniejszyć nieco czystą moc obliczeniową na rzecz większej ilości miejsca na dane.

Zwracajmy tylko uwagę na to, żeby wybrać renomowanego dostawcę usług. Stanowi to gwarant bezpieczeństwa oraz pewności naszej umowy i zmniejsza ryzyko nagłych niespodzianek w postaci braku dostępu do strony czy wzrostu cen usług. Często nowe firmy na rynku wabią klientów takimi hasłami jak „domena za darmo na zawsze”, ale naprawdę rzadko za takimi deklaracjami stoją faktyczne możliwości ich spełnienia.

Jak widać, przy odpowiedniej znajomości ofert dostępnych na rynku faktycznie można uzyskać domenę całkowicie za darmo. Tak czy inaczej potrzebujemy miejsca na naszą stronę w Sieci, a ceny serwerów dzięki dużej dostępności maszyn wirtualnych są obecnie rekordowo niskie i każdy może sobie na nie pozwolić. Zalety dobranej umiejętnie domeny już omawialiśmy, więc nie pozostaje nic innego jak zacząć działać!


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. reklama płatnych serwerów a nie domena za darmo (autor: Sławekpl | data: 23/02/15 | godz.: 22:26)
  po co taki wprowadzający w błąd nagłówek?

 2. Sławku czytaj zaraz pod tytułem (autor: El Vis | data: 24/02/15 | godz.: 12:29)
  Autor: Artykuł reklamowy | 20:22

 3. El Vis ja takie coś wyłapuję, tylko nagłówek wprowadza (autor: Sławekpl | data: 24/02/15 | godz.: 13:13)
  w błąd potencjalnych czytelników, wiem z premedytacją jest to zrobione, ale nie musi mi się to podobać, stąd mój wpis ...
  dość manipulują politycy kłamiąc przy każdej okazji, po co jeszcze w serwisie komputerowym gdzie większość ma ścisły umysł takie manipulacje, większość z nas przetwarza zero-jedynkowo
  przecież prościej napisać od razu o co chodzi bez tego krętactwa i kombinatorstwa, dla mnie taki marketing odstrasza od firmy która go stosuje a chyba nie taki jest cel
  skoro w reklamie kłamią, to później również będą ...


 4. @ 2 (autor: power | data: 26/02/15 | godz.: 01:21)
  u mnie jest Autor: R4v | 20:22
  i zle jest zrobiony link, ktory zamiast kierowac do strony z darmowymi domenami, kieruje nas do dzialu serwerow.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.