Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Czwartek 26 lutego 2015 
    

Chiński rząd zabrania zachodnim firmom udziału w przetargach rządowych


Autor: Giray | 18:43
(3)
Nie do końca sobie zdajemy sprawę z trwającej już od kilku lat cichej cyberwojny pomiędzy mocarstwami. Wzajemne ataki na elementy infrastruktury informatycznej stały się już codziennością. Do takich działań potrzebna jest nie tylko grupa utalentowanych hakerów, ale i znajomość słabych punktów w sieciach przeciwnika. Nie zawsze da się takowe znaleźć więc korzysta się w takim przypadku z celowo wprowadzonych luk w zabezpieczeniach, np. w sprzęcie sieciowym czy też w oprogramowaniu.

Jest to obecnie na tyle powszechna praktyka że rządy tych państw zaczynają wykluczać z przetargów na dostawy newralgicznego sprzętu informatycznego firmy pochodzące z państw uznanych za przeciwników w tej cyberwojnie. Nie tak dawno dowiedzieliśmy się, że właśnie z tego powodu rząd USA nie dopuścił do instalacji sprzętu chińskiej firmy Huawei w sieciach rządowych z powodu istnienia w ich produktach backdoorów.

Najwidoczniej Chiny podejrzewają o analogiczną działalność firmy amerykańskie i od pewnego czasu zaczynają im blokować przystępowanie do tamtejszych przetargów. Najmocniej to uderzyło w Cisco, która to firma najmocniej jest podejrzewana o umieszczanie w swoich wyrobach rozwiązań ułatwiających życie hakerom. Z innych firm poszkodowane zostały Apple, McAfee oraz oprogramowanie sieciowe Citrix Systems. Oczywiście ich miejsce zajęły produkty chińskie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Chiński rząd zabrania zachodnim firmom udziału w przetargach rządowych (autor: Marucins | data: 27/02/15 | godz.: 14:35)
  I bardzo dobrze.

 2. Marucins no nie wiem, to olbrzymie kontrakty (autor: Sławekpl | data: 27/02/15 | godz.: 21:07)
  na światowym rynku tak dużych kontraktów nie ma, także spora strata, a zysk dla Chińskich firm
  z drugiej strony dbają o swój rynek i swoich producentów co jest słuszne


 3. @up (autor: Franz | data: 28/02/15 | godz.: 08:45)
  no to tak jak napisał dobrze robią. Dbają o swój kraj a nie zyski jakiejś tam korporacji, to chyba logiczne ?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.