Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 4 marca 2015 
    

Huawei CarFi mobilny hotspot samochodowy 4G LTE


Autor: DYD | 06:22
(2)
Huawei zaprezentował swoje mobilne urządzenie WiFi 4G LTE - router CarFi. Jego wygląd inspirowany jest linią wzorniczą główki kija golfowego, a materiały z jakich jest wykonany, mają gwarantować jego trwałość. CarFi to mobilny hotspot WiFi z szybkością pobierania danych do 150 Mbps oraz możliwość podłączenia do niego bezprzewodowo 10 innych urządzeń. Urządzenie wyłączy się automatycznie, kiedy nie wykryje sprzętu kompatybilnego z WiFi. Urządzenie może być jednak nadal używane do ładowania podłączonych sprzętów tak długo, dopóki samochód jest w ruchu. Huawei CarFi nie jest zasilany bateriami, co zapewnia ochronę przed przegrzaniem w gorące dni, posiada też wbudowaną funkcję autoregulacji temperatury, która obniża temperaturę urządzenia, gdy jest to konieczne.

Wtyczka Huawei CarFi pasuje do gniazdka ładowarki lub zapalniczki samochodowej. Urządzenie zaprojektowano również tak, aby działało w funkcji Plug and Play, którą można włączyć jednym długim naciśnięciem przycisku „Włącz”. Huawei CarFi sterować można również zdalnie za pomocą aplikacji „Huawei Hilink”, dostępnej dla smartfonów w systemach Android i IOS.

Pierwsze rozwiązania Huawei CarFi wprowadzono do sprzedaży w Wielkiej Brytanii w listopadzie 2014 r., natomiast od grudnia ub. roku są także dostępne na wybranych rynkach Europy Zachodniej. Urządzenie jest kompatybilne ze wszystkimi modelami samochodów wiodących marek, które wyposażono w gniazdka do zapalniczki lub ładowarki samochodowej.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Nie wiem komu podoba się taka gała stercząca w samochodzie... (autor: raczek70 | data: 3/03/15 | godz.: 22:11)
    Swoją drogą, pokazuje to tylko jak producenci podchodzą do tematu "informatyzacji" samochodów. Takie coś to dalej tylko słaba proteza. W dalszym ciągu w wielu pojazdach max to złącze USB pod mp3/ładowanie :(.

  2. mnie to przypomina lewarek od biegów niż kij golfowy ;) (autor: Sławekpl | data: 3/03/15 | godz.: 23:01)
    za duże to jest, często nie ma miejsca na krótką wtyczkę do zapalniczki z USB a to jest jeszcze większe
    coś takiego ale z wtyczką i kabelkiem aby ukryć w schowku, zwłaszcza u nas :E
    bo kto ma w aucie zbrojone szyby? :P


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.