Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 5 marca 2015 
    

Leap i slider z QWERTY- nowości od Blackberry


Autor: Giray | 07:13
(2)
Ostatnimi czasy coś cicho było o tej firmie. Wielu pewnie zdążyło postawić na niej krzyżyk. Niemniej jednak dużym zaskoczeniem dla mnie okazała się prezentacja nowego smartfona Blackberry oraz dość enigmatyczna zapowiedź drugiego. Wspomniane urządzenie o nazwie "Leap" zalicza się do średniego segmentu, nie posiada przy tym charakterystycznej dla Blackberry fizycznej klawiatury. Jej rolę spełnia ekran dotykowy, czyli tak jak w większości smartfonów. Produkt skierowany jest do młodych profesjonalistów dla których ważne są prywatność i bezpieczeństwo. Zadbano także o czas pracy bez ładowania który wynosi 25 godzin intensywnej eksploatacji. Cena jak na tę firmę jest dość przystępna - tylko 275$.

W Europie jest spodziewany w kwietniu. Będzie posiadać 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 przez 720, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 1,5 GHz, 2 Gb pamięci RAM, akumulator 2800 mAh, 8 MPix aparat główny z możliwością nagrywania wideo 1080p, drugi aparat 2 MPix, 16Gb pamięci masowej oraz gniazdo kart microSD, które obsługuje karty do 128 Gb, LTE 4G, WiFi 802.11n, Radio FM, Bluetooth 4.0 LE, OS BlackBerry 10.3.1, wymiary 144 x 72,8 x 9,5 mm i masa 170 gramów. Leap posiada wszystkie typowe cechy systemu operacyjnego BlackBerry 10.3.1, w tym dwa sklepy z aplikacjami (własny i Amazon Appstore BlackBerry). Dopiero jednak się okaże, czy jej docelowych odbiorców skusi najnowsza oferta Blackberry na tyle, aby kupić ten produkt.

Natomiast wzmianki na temat drugiego urządzenia są dość mgliste, wiadomo jednak że chodzi o telefon w układzie slidera, z fizyczną klawiaturą QWERTY, posiadający jednak ekran dotykowy i noszący nazwę kodową Keian. Został on opracowany przy współpracy z Porsche Design. Mamy go ujrzeć na rynku jeszcze w tym roku.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. slider może się sprzedać, duży ekran + fizyczna klawa (autor: Sławekpl | data: 5/03/15 | godz.: 18:34)
    sam czymś takim byłbym zainteresowany,
    ten na zdjęciach też wygląda dobrze a i cena faktycznie nie odstrasza


  2. Leap ma być entry level (autor: Yog-Sothoth | data: 5/03/15 | godz.: 20:45)
    Mam nadzieję że trochę powalczą z ubogim WP, bo system o wiele lepszy od konkurenta.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.