Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 5 marca 2015 
    

Mobilne procesory MediaTeka coraz bardziej popularne


Autor: EmilM | źródło: GSM Arena | 23:29
(1)
W ostatnim czasie rynek mobilnych procesorów praktycznie zdominowała firma Qualcomm, szczególnie jeśli mowa o urządzeniach ze średniej i wyższej półki. Amerykanie jednak cenią się dość wysoko, co coraz skuteczniej wykorzystuje chiński MediaTek, którego chipy możemy znaleźć już nie tylko w tworach pochodzących z Państwa Środka, ale także w urządzeniach renomowanych producentów takich jak HTC czy Sony. Niedługo do tego grona dołączy także Samsung, który najprawdopodobniej w swoich przyszłych smartfonach będzie wykorzystywać także chińskie układy.

Dotychczas Koreańczycy korzystali z procesorów Qualcomma lub ze swoich autorskich rozwiązań. Nietrudno się domyślić co jest przyczyną nawiązania współpracy z Chińczykami - najprawdopodobniej chodzi o próbę zwiększenia zysków poprzez cięcie kosztów. Nie oznacza to w żadnym wypadku, że układy MediaTeka są gorsze, gdyż spokojnie mogą one konkurować z procesorami zachodnich producentów. Dla bardziej rozeznanych użytkowników jedynym ich mankamentem może się okazać kiepskie wsparcie ze strony producenta, które wiąże się z znacznie ograniczonym polem do modyfikacji firmware'u i instalacji alternatywnych systemów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Teraz wreszcie użytkownik (autor: ligand17 | data: 6/03/15 | godz.: 12:20)
    będzie mógł zdecydować, kto może go szpiegować :-)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.