Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 9 marca 2015 
    

Intel Xeon D - pierwsza rodzina układów SoC Xeon


Autor: DYD | 21:53
(3)
Intel poinformował dzisiaj o wprowadzeniu rodziny procesorów Intel Xeon D, pierwszych układów system-on-a-chip (SoC) Xeon. Rodzina procesorów Intel Xeon D stworzona w procesie technologicznym 14 nm łączy wydajność i zaawansowane możliwości procesorów Intel Xeon z kompaktowymi rozmiarami i oszczędnością energii, typową dla układów SoC. Rodzina procesorów Intel Xeon D to pierwsze układy SoC Xeon i zarazem trzecia generacja 64-bitowych układów SoC Intela, przeznaczona do mikroserwerów, magazynowania danych, sieci i Internetu rzeczy. Według Intela nowe układy zapewniają nawet 3,4-krotnie wyższą wydajność na węzeł i nawet 1,7-krotnie wyższą wydajność na wat, w porównaniu do procesora Intel Atom C2750, reprezentującego 64-bitową rodzinę układów SoC Intela drugiej generacji.

Dzisiejsza premiera obejmuje 4- i 8-rdzeniowe układy SoC zoptymalizowane pod kątem mikroserwerów, a w drugiej połowie roku zaprezentowane zostanie bardziej rozbudowane portfolio układów SoC przeznaczonych do sieci, magazynowania danych i Internetu rzeczy.

Pierwsze produkty zostały zoptymalizowane dla dostawców hostingu i chmury obliczeniowej, pod kątem zadań takich jak dedykowany hosting, buforowanie pamięci, dynamiczne serwery WWW i magazynowanie danych.

Obecnie w fazie projektowania jest ponad 50 systemów. Około 75 procent z nich obejmuje sieci, magazynowanie i Internet rzeczy. Dostawcy systemów projektujący obecnie mikroserwery oparte na procesorach z rodziny Intel Xeon D to m.in. Cisco, HP, Huawei, Inspur, NEC, Quanta Cloud Technology, Sugon i Supermicro.

Połączenie standardowych rdzeni x86, mikroarchitektury procesorowej najszerzej stosowanej w centrach danych, z dwoma gniazdami zintegrowanej sieci Intel Ethernet 10 Gb/s oraz zintegrowanymi interfejsami wejścia/wyjścia (PCIe, USB, SATA i innymi) w jednej konstrukcji. Pracuje z TDP bliskim 20 W i obsługuje do 128 GB pamięci adresowalnej.

Ceny (sugerowana przez producenta cena detaliczna):

Procesor Intel Xeon D-1520 (4-rdzeniowy) 199 USD
Procesor Intel Xeon D-1540 (8-rdzeniowy) 581 USD


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. "Ceny (sugerowana przez producenta cena detaliczna):" (autor: Sławekpl | data: 9/03/15 | godz.: 22:07)
  zawsze podawali cenę za 1000 sztuk, czyżbym przegapił zmianę?

 2. moze mnie ktoś oświecić co znaczy... (autor: ulan | data: 10/03/15 | godz.: 09:35)
  sformułowanie "Internet rzeczy"???

 3. ulan rzecz podłączasz do sieci (autor: Sławekpl | data: 10/03/15 | godz.: 10:10)
  mogą to być Twoje spodnie sprawdzające ile się obżarłeś, albo gatki analizujące z czujnikiem siarkowodoru,
  wielki brat musi wiedzieć czemu popuściłeś guzik w spodniach :)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.