Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 10 marca 2015 
    

BitTorrent zaprzecza instalacji adware do miningu Bitcoin bez wiedzy użytkownika


Autor: Giray | 07:50
(3)
BitTorrent potwierdził, że w przypadku instalacji jego oprogramowania może się to skończyć zainstalowaniem oprogramowania służącego do pozyskiwania Bitcoin'a. Nie wiadomo jednak do końca czy dzieje się to za wiedzą użytkownika czy też nie i czyje konto zasilają pozyskane Bitcoiny. Firma nadal przygląda się zasygnalizowanemu problemowi i zaprzecza że wspomniane oprogramowanie instaluje się bez wiedzy użytkownika. Według BitTorrent użytkownicy akceptują to oprogramowanie podczas instalacji.

Narzędzie Skala Epic, która spowalnia komputer, podobno jest instalowane bez zgody użytkownika, a dla niektórych z nich jest ono szczególnie trudne do usunięcia. Problem ten został upubliczniony na forum uTorrent, lecz został na początku usunięty prrzez moderatora. Tymczasem zaczęło napływać więcej skarg, głównie na stronie internetowej FreeFixer. Programiści odpowiedzialni za Epic Skala z kolei mówią, że przyglądają się zaistniałemu problemowi, ponieważ dodatek miał nie instalować się automatycznie.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. to w końcu jakiego programu to dotyczy?? (autor: ulan | data: 10/03/15 | godz.: 08:46)
  BitTorrent czy uTorrent??

 2. Kuba (autor: qbasob | data: 10/03/15 | godz.: 09:13)
  Dotyczy to uTorrent.
  Sprawdzałem rzekomo felerną wersję na 3 systemach, nic się samo nie instaluje, za to w pewnym momencie instalacji jest pytanie o to czy chcemy aby nasz komputer liczył zadania matematyczne w celach charytatywnych. Poniżej pytania jest licencja aplikacji do wydobywania BitCoinów, a na dole: 'Accept Ofer' i 'Reject Offer'. Jak ktoś klika co popadnie, albo nie rozumie dobrze angielskiego i myśli że to zwykła akceptacja licencji, to instaluje sobie koparkę, a potem krzyczy, że samo się zainstalowało. Oczywiście wina leży też po części po stronie uTorrent - mogli wprost napisać co tak naprawdę będzie się instalować, a nie pisać pokrętnie o zadaniach matematycznych i trosce o wodę i drzewa.


 3. @1. (autor: ghs | data: 10/03/15 | godz.: 09:20)
  uTorrent ma opcję nieinstalowania koparki, BitTorrent raczy nią użytkownika z automatu

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.