Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 11 marca 2015 
    

Serwery Hewlett-Packard światowym liderem na rynku IT


Autor: Artykuł reklamowy | 18:27
Hewlett-Packard Company, czyli po prostu HP to jedna z największych firm informatycznych na świecie. Firma wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych Ameryki, a jej główna siedziba podobnie jak innych amerykańskich gigantów informatycznych mieści się w Dolinie Krzemowej (miejscu, które stanowi centrum przemysłu technologicznego USA), a dokładnie w miejscowości Palo Alto w stanie Kalifornia.

Nie bez przyczyny firmę HP określa się mianem giganta, bowiem w 2010 roku pod względem obrotów było to drugie największe przedsiębiorstwo informatyczne na świecie, ustępując jedynie koreańskiej firmie Samsung.

Domeną firmy Hewlett-Packard są przede wszystkim komputery osobiste, serwery, drukarki, urządzenia poligraficzne, a także świadczenie usług z zakresu IT. Produkty firmy HP można nabyć na niemal całym świecie. W Polsce firma pojawiła się w 1991 roku zakładając oddziały zlokalizowane w trzech ważnych miastach naszego kraju: Warszawie, Wrocławiu oraz Łodzi. Rozwiązania informatyczne Hewlett-Packard można nabyć u oficjalnych partnerów firmy. Najbardziej atrakcyjną ofertę (serwery, stacje robocze, monitory, drukarki i wiele innych) uwzględniającą atrakcyjne ceny oraz fachowe wsparcie techniczne można znaleźć w firmie Senetic.

Przedsiębiorstwo HP zostało założone w styczniu 1939 roku przez dwóch absolwentów cenionego uniwersytetu Stanforda: Williama Hewletta oraz Dave’a Packarda. To właśnie od nazwisk założycieli powstała używana po dziś dzień nazwa firmy. Początkową siedzibą niewielkiej jeszcze wtedy firmy był niewielki garaż w Palo Alto. Pierwszym produktem firmy, który okazał się jednocześnie prawdziwym hitem sprzedaży był precyzyjny oscylator dźwiękowy (model 200A), w którym jako rezystora użyto… zwykłej żarówki. W efekcie produkt nie tylko był bardziej stabilny niż konkurencyjne rozwiązania, ale także znacznie tańszy. Wśród pierwszych klientów amerykańskiej firmy był m.in. Walt Disney, który wykorzystał nowsze modele oscylatorów HP do produkcji dźwięku w filmie Fantasia. Firma od samego początku budowana była w oparciu o ideę harmonijnego wzrostu, który opierał się przede wszystkim na jednym z najważniejszych zasobów organizacji – ludziach. Niestety na początku XXI wieku firma HP odeszła od swojej filozofii za sprawą ówczesnej pani prezes, Carly Fioriny. Jej decyzje nie spotkały się jednakże z uznaniem członków zarządu, w efekcie czego została zmuszona do odejścia z przedsiębiorstwa.

Hewlett-Packard w początkowym okresie swojej działalności była przede wszystkim producentem i dostawcą różnego rodzaju przyrządów elektronicznych dla ośrodków badawczo-rozwojowych oraz innych producentów sprzętu elektronicznego (np. oscylatorów, oscyloskopów czy woltomierzy). W swojej dziedzinie firma może pochwalić się wieloma osiągnięciami, innowacjami i patentami, dzięki czemu zyskiwała coraz lepszych klientów, w tym m.in. CERN, NASA czy DARPA.

Pierwszym komputerem, który został stworzony przez firmę HP był model Hewlett-Packard 9100A z 1968 roku. Sama firma nazywała go w tamtym czasie kalkulatorem biurkowym, a głównym tego powodem były znaczące różnice między produktem firmy HP, a komputerem osobistym firmy IBM. Hewlett-Packard obawiało się, iż te istotne różnice mogą nie spodobać się klientom firmy, którzy jako pierwowzór komputera stawiali sobie to co zaprezentowała firma IBM. W późniejszym okresie firma HP mogła pochwalić się kolejnymi znaczącymi osiągnięciami, gdyż zaprezentowała pierwszy programowalny, alfanumeryczny kalkulator, a także wspólnie z innym znanym przedsiębiorstwem (Sony) zaprojektowała dyskietkę 3,5” o pojemności 1,44 MB oraz napęd pozwalający na jej wykorzystywanie w komputerach. Dzisiaj firma nadal może pochwalić się wieloma osiągnięciami i znakomitymi produktami, które są powszechnie stosowane nie tylko w przedsiębiorstwach, ale także w domach.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.