Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 12 marca 2015 
    

Helio nową marką SoC MediaTeka


Autor: Giray | 06:59
Poza pokazaniem portfolio swoich produktów na targach MWC MediaTek ogłosił także i nową markę dla swoich produktów, łatwiejszą do zapamiętania niż dotychczasowe MTxxxx. Oczywiście stara nazwa będzie funkcjonować dalej, lecz będzie przeznaczona bardziej dla fachowców. Podobnie postępuje i Qualcomm którego Snapdragon 810 ma jeszcze mniej znane oznaczenie MSM8994. MediaTek zamierza wykorzystać markę Helio X dla wysokiej klasy SoC, takich jak np. MT6795. Będzie on teraz znany jako Helio X10. "X" w nazwie pochodzi od "ekstremalna wydajność" a więc w sumie nic nowego.

"Helio" natomiast od starożytnego greckiego boga Słońca Heliosa. Słabszy względem X segment dostanie z kolei literkę P jak Premium i będzie przeznaczony przede wszystkim do zastosowań gdzie ważne są ograniczone gabaryty i długi czas pracy na baterii.

Xelio X10 jest 8-rdzeniowym SoC z zegarem 2.2GHz, z czterema rdzeniami A57 i czterema A53 wspieranymi przez technologię CorePilot. Układ posiada również kilka ciekawych funkcji multimedialnych. Wspiera wyświetlanie 120Hz.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.