Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 13 marca 2015 
    

NASA wyposaży astronautów w inteligentne okulary


Autor: Giray | 16:58
(1)
Na Ziemi działania producentów mające na celu zmniejszenie ilości zużywanego papieru podyktowane są względami głównie oszczędnościowymi. W Kosmosie ma to jeszcze inne znaczenie, choć o podobnym podłożu. Jak wszyscy doskonale wiemy, papier potrafi swoje ważyć i wysłanie go na orbitę jest czystym marnotrawstwem. Dodatkowo wygodniej i szybciej jest odnaleźć informację w dokumentach elektronicznych, co jest szczególnie cenne w nagłych przypadkach. Niestety aby z dokumentów w takiej właśnie formie móc skorzystać potrzebne są odpowiednie urządzenia, które potrafią się psuć i które trzeba ładować.

Według agencji Bloomberg dział NASA - Aerospace Exploration zamierza wyposażyć zdobywców kosmosu w specjalny model inteligentnych okularów mogących udzielić niezbędnych wskazówek podczas naprawy sprzętu lub prowadzenia eksperymentów. Tekst i obrazy mogą być wyświetlane na szkle okularów więc ręce operatora są wolne.
Po nieudanych próbach z Google Glass! amerykańska agencja kosmiczna znalazła wykonawcę w firmie Osterhout Design Group, która rozpoczęła działalność jako producent zabawek, ale stopniowo urosła do producenta okularów projekcyjnych, które są aktywnie wykorzystywane przez ratowników i pracowników z różnych branż.

Stworzone we współpracy z ODG "inteligentne okulary" prawdopodobnie jeszcze przed końcem tego roku przejdą próby w centrum szkolenia NASA, gdzie będą testowane w specjalnym basenie, symulując warunki pracy w nieważkości. Nie wiadomo czy urządzenie jest wodoodporne, jednak podczas badania będzie chronione przez kombinezon. Oprogramowanie dla okularów typu "augmented reality" jest rozwijane przez NASA. Próby na orbicie Ziemi są już tylko kwestią czasu.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. fajny i uniwersalny okular... (autor: Qjanusz | data: 16/03/15 | godz.: 13:48)
    dzięki niemu naukowiec będzie mógł oglądać start rakiety NASA.
    Dla spawacza montującego metalowe konstrukcję NASA też się nadadzą.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.