Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 18 marca 2015 
    

Cougar QBX: Obudowa gamingowa w formacie mini-ITX


Autor: Giray | źródło: Overclockers.ru | 06:52
(4)
Obecnie nawet najbardziej wydajne podzespoły można zmieścić w obudowie mini-ITX, choć niezbędne będą kompromisy. Producenci obudów starają się jednak ograniczać wielkość tych kompromisów czego przykładem jest właśnie zaprezentowana obudowa Cougar QBX, będąca udanym rozwiązaniem dla stworzenia niewielkiego komputera stacjonarnego.
Maleństwo o wymiarach 260 x 178 x 368 mm potrafi zmieścić dwuslotową kartę graficzną do 35 cm długości oraz chłodzenie CPU o średnicy do 105 mm.

Do tego maksymalnie pięć wentylatorów 120 mm, jeden przedni wentylator 80 mm wspomagany przez 90 mm w panelu przednim. Znalazło się też miejsce na montaż chłodzenia wodnego z wiatrakiem 120 mm. Standardowo jest miejsce na dwa napędy 2,5' zaś w przednim panelu da się jeszcze zamontować jeden napęd 3.5' oraz napęd optyczny. Na dole i w przednim panelu znajdują się jeszcze wymienne filtry przeciwkurzowe. Cena obudowy Cougar QBX nie jest jeszcze znana ale dowiemy się niedługo skoro sprzedaż ma ruszyć pod koniec tego miesiąca.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. a gdzie to miejsce na napęd optyczny? jakoś nie widzę (autor: Sławekpl | data: 18/03/15 | godz.: 10:04)
  kolejna buda zaprojektowana bez pomysłu, nie wykorzystująca dostępnych podzespołów
  na gwizdek w taki maleństwie zasilacz standardu ATX, skoro są dostępne nawet 550W 1U z certyfikatem Gold (CF czy SLI i tak się nie zmieści :P), albo choć SFX, też tak wydajne jednostki w tym formacie można kupić, nawet TFX, ale najłatwiej wcisnąć 1U
  wystarczą do zasilenia bardzo wydajnego zestawu, dzięki temu można zmniejszyć obudowę lub w miejsce PSU ATX wstawić koszyk na 2-3 HDD 3,5", z odprowadzeniem ciepła z zasilacza też jest mniejszy problem - otwór wentylacyjny ma średnicę 40 mm a nie 80-90 (z tyłu)
  bez obawy te małe wiatraczki wcale nie są takie głośne a zasiłki pracują pasywnie do 40-50% obciążenia, a przynajmniej te co znam SeaSonica ;)


 2. Napęd będzie pewnie slim (autor: rmarcin | data: 18/03/15 | godz.: 10:32)
  A możliwość wstawienia normalnego zasilacza ATX jest bardzo dobrą wiadomością. Większy wybór produktów.
  Generalnie produkt wygląda całkiem do rzeczy


 3. rmarcin to się domyśliłem skoro w tą zatokę ma wejść jeszcze 3,5" (autor: Sławekpl | data: 18/03/15 | godz.: 11:01)
  nie wiem czy to dobry pomysł chłodnica na podnoszonej ściance, te zamknięte zestawy co widziałem miałyby za krótkie wężyki aby na to pozwolić

 4. fajne (autor: GULIwer | data: 20/03/15 | godz.: 12:24)
  ale fakt zasilacz mogli wstawić mniejszy. Generalnie mogli z budą dawać jakiś "swój" dostosowany do tej obudowy (odpowienia ilośc i długość kabli) Ewentualnie 2-3 do wyboru

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.