Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 20 marca 2015 
    

EVGA zapowiada trzy karty graficzne GTX Titan X


Autor: Giray | źródło: Fudzilla | 06:32
(1)
Po oficjalnym debiucie nowego układu graficznego GM200 z serii Maxwell Nvidii i opartej na nim karcie graficznej GeForce GTX Titan X, firma EVGA ogłosiła swoje własne wersje, w tym karty zgodne z modelem referencyjnym, jak również wersje SuperClocked i Hydro Copper. Podczas gdy większość kart innych producentów nie odbiega od modelu referencyjnego przestawionego przez Nvidię z powodu decyzji tej ostatniej, EVGA najwyraźniej się tymi zaleceniami nie przejął i wypuścił oprócz standardowej jeszcze dwie wersje z podwyższonymi częstotliwościami taktowania: SuperClocked oraz Hydro Copper, fabrycznie wyposażoną w blok wodny.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom, mówiącym że chodzi o kartę opartą na dwóch GPU, Nvidia GTX Titan X jest obecnie najszybszą jednoukładową kartą graficzną. Jest ona oparta na GPU GM200 z rodziny Maxwell, wykonanym w 28 nm, posiada 3072 rdzeni CUDA i 12GB pamięci GDDR5 z 384-bitowym dostępem.

Standardowy GTX Titan X, dostępny już na rynku, posiada referencyjne taktowanie Nvidii czyli 1000MHz dla GPU, 1075MHz dla trybu GPU Boost i 7010MHz dla 12GB pamięci GDDR5. Niestety nie znamy jeszcze tych samych danych dla dwóch pozostałych kart, jednak z informacji producenta wynika że powinny one być znane już niebawem.

Cenowo EVGA GTX Titan X w wersji standardowej jak i w SuperClocked są dostępne jako pre-order na stronie www EVGA w cenie odpowiednio 999.99$ i 1029.99$. Wersja Hydro Copper nie posiada jeszcze podanej ceny choć też jest w ofercie producenta.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. news sie rozjedza bo chyba za duze foty (autor: ulan | data: 20/03/15 | godz.: 09:11)
    ...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.