Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 20 marca 2015 
    

Nowe dyski Seagate Personal Cloud (i Cloud 2-Bay) już w Polsce


Autor: Redakcja | 20:34
(1)
Zapowiadane w styczniu nowe produkty pamięciowe dla użytkowników domowych firmy Seagate są już dostępne w Polsce. Rozwiązania Seagate Personal Cloud (jednodyskowe) oferują użytkownikom dostęp do ich danych w technologii chmury z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili. Nowe produkty wyróżniają się łatwością przesyłania treści do smartfonów, dekoderów STB, tabletów, komputerów PC lub telewizorów za pośrednictwem aplikacji Seagate Media. Urządzenia są dostępne w cenie od 699 złotych (wersja 3 TB).

Seagate Personal Cloud upraszcza proces wyszukiwania, streamingu wideo, muzyki oraz zdjęć na wybranym urządzeniu. Za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji Seagate Media użytkownicy otrzymują dostęp do interfejsu, który umożliwia łatwe i komfortowe odtwarzanie treści. Aplikacja jest kompatybilna z szeroką gamą platform i obsługuje następujące urządzenia:

Telewizory i odtwarzacze Blu-ray: LG Smart TV (modele z 2012 r. lub nowsze), Samsung Smart TV i odtwarzacze Blu-ray firmy Samsung (modele z 2012 r. lub nowsze z funkcją SmartHub)

Odtwarzacze mediów strumieniowych: Roku, Google Chromecast i Apple TV (przez Apple AirPlay)

Smartfony: iPhone, Android, Windows

Tablety: iPad, Android, Kindle, Windows 8/RT

Seagate Personal Cloud może też bezpośrednio przesyłać treść do urządzeń obsługujących standard DLNA, takich jak Sony PlayStation 3 lub nowsze modele i Microsoft Xbox 360 lub nowsze modele. W połączeniu z aplikacją Seagate Mobile Backup oraz oprogramowaniem Dashboard, Seagate Personal Cloud pełni również funkcję głównego urządzenia do backupu komputerów PC i Mac, pamięci USB oraz urządzeń mobilnych z systemami iOS i Android. Ponadto użytkownicy, którzy korzystają z chmur publicznych, mogą skonfigurować urządzenia Seagate Personal Cloud w taki sposób, aby uzupełniały usługę chmurową funkcjami backupu i synchronizacji. Stacje Personal Cloud mogą automatycznie tworzyć kopie zapasowe w popularnych serwisach chmurowych, takich jak Amazon S3, Box, Baidu, DropBox, Google Drive, HiDrive i Yandex.Disk, zapewniając dodatkowy poziom ochrony. Dla tych, którzy potrzebują dodatkowej kopii najnowszych danych z dysku internetowego, dostępna jest opcja synchronizacji z usługami Baidu, DropBox i Google Drive.

Firma Seagate wyposażyła stacje Personal Cloud we wbudowany menedżer aplikacji, który umożliwia instalowanie dodatkowych funkcji. Interfejs przypominający sklep z aplikacjami oferuje dostęp do różnorodnych programów, takich jak WordPress, BitTorrent Sync i ElephantDrive. Dostępny jest również pakiet SDK (software development kit), który pozwoli webdeweloperom na tworzenie nowego autorskiego oprogramowania do stacji Personal Cloud.

Seagate Personal Cloud 2-Bay
Urządzenie Personal Cloud 2-Bay jest przeznaczone dla użytkowników, którzy chcą dysponować więcej niż jedną kopią najważniejszych danych w przypadku awarii dysku. Stacja Personal Cloud 2-Bay - wyposażona w dwa dyski wewnętrzne - jest domyślnie skonfigurowana tak, aby automatycznie kopiowała całą treść z jednego dysku na drugi. Użytkownicy, którym zależy na jak największej pojemności, mogą utworzyć pojedynczy wolumen danych z obu dysków.

Stacje Seagate Personal Cloud są dostępne w sklepach w wersjach o pojemności 3, 4 i 5 TB. Stacje Seagate Personal Cloud 2-Bay są dostępne w wersjach o pojemności 4, 6 i 8 TB. Urządzenia są dostępne w cenie od 699 zł za stację Personal Cloud o pojemności 3TB. Najdroższe urządzenie Seagate Personal Cloud 2-Bay o pojemności 8TB można nabyć w cenie 2299 zł.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: ElFi | data: 21/03/15 | godz.: 12:58)
    Ja tam widzę 849 PLN za najmniejszą wersję 3TB. Dolar? To kiedy oni te ceny ustalili, pół roku temu?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.