Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 23 marca 2015 
    

SanDisk wprowadza na rynek dysk SSD do zastosowań przemysłowych


Autor: Giray | źródło: Nvworld.ru | 06:52
(1)
W ostatnich latach firma dokonała wielu przejęć i teraz aktywnie stara się zdobyć przyczółek na rynku przemysłowym. Kolejnym krokiem w tym kierunku były nowe dyski platformy pod nazwą InfiniFlash. InfiniFlash jest macierzą dyskową całkowicie zbudowaną opartą na pamięci Flash. Jest ona zaprojektowana specjalnie dla potrzeb firm i zastosowań hiperskalarnych, takich jak na przykład analiza i ochrona danych oraz strumieniowy przesył multimediów.

Według twórców macierzy InfiniFlash posiada 5 razy większą gęstość magazynowania danych, jest 50x szybsza i 4 razy bardziej niezawodna w porównaniu do napędów konwencjonalnych, opartych na HDD. Dodatkowo InfiniFlash zużywa 80% mniej energii elektrycznej.

Ważna dla użytkowników jest też cena. W InfiniFlash 1 GB kosztuje mniej niż 1$. Dla porównania macierze SSD mogą kosztować nawet do 20 dolarów za gigabajt. Nowa platforma firmy SanDisk będzie dostępna w trzech różnych konfiguracjach: IF100, IF500 i IF700, z których każda jest przeznaczony dla różnych użytkowników i zastosowań. Ponadto każda obudowa posiada 64 sloty na karty pamięci 8 TB każda, co łącznie daje maksymalnie 512 TB.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ktoś tu wprowadza w błąd (autor: Sławekpl | data: 23/03/15 | godz.: 10:27)
    macierz RAID to kilka dysków połączonych, wiele z nich replikuje dane i wtedy faktycznie koszt może być kilka razy większy niż samego giga na pojedynczym dysku,
    także SanDisk (albo tłumacz) niech nie wciskają ciemnoty o dwudziestokrotnej różnicy w cenie bo ich dyski wcale dużo tańsze nie są


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.