Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 24 marca 2015 
    

Samsung będzie produkować dla Nvidii


Autor: Giray | źródło: Overclockers.ru | 20:38
(1)
Możliwość produkcji niektórych układów scalonych Nvidii na liniach produkcyjnych Samsunga dość długo była tematem plotek, jednak w zeszłym tygodniu ukazało się oficjalne potwierdzenie tego faktu. Dokument pochodzący z Nvidii wspomina kilka razy, że firma korzysta z mocy wytwórczych TSMC i Samsunga, choć bez sprecyzowania jakie produkty dany dostawca wytwarza.

Nie jest to niczym dziwnym, gdyż od jakiegoś już czasu pojawiały się informacje o współpracy Samsunga i Nvidii. Istnieje duże prawdopodobieństwo że to właśnie Samsung wyprodukuje Tegrę nowej generacji jak i nieco później nowe modele GPU, gdyż są one trudniejsze w produkcji z racji większej powierzchni struktury. Należy zauważyć, że Tegra X1 jest obecnie produkowana w technologii 20nm a wszystkie procesory graficzne Nvidii w 28nm, więc korzyści przy przejściu na bardzo udany proces produkcyjny Samsunga w 14nm powinny być bardzo zauważalne.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. no to AMD (autor: GULIwer | data: 26/03/15 | godz.: 14:20)
    może zacząć się pakować

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.