Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 31 marca 2015 
    

System Windows 10 build 10049 zawiera nową przeglądarkę Spartan


Autor: Giray | źródło: dvhardware.net | 19:34
(3)
W nowej dystrybucji systemu Windows 10 build 10049 Technical Preview jedną z największych nowości jest nowa przeglądarka WWW o nazwie Spartan. Można ją określić jako zerwanie z przeszłością, gdyż opiera się na całkiem nowym engine, innym niż w przypadku wszystkim dobrze znanego Internet Explorera. Pozostałymi cechami które odróżniają go od poprzednika jest wbudowany asystent Cortana, biorąc jednak pod uwagę dotychczasowe sukcesy Microsoftu z tego rodzaju udogodnieniami może być to nowa wersja słynnego "spinacza" ;) Niemniej jednak Cortana ma znacząco przyczynić się do ułatwienia korzystania z możliwości oferowanych przez nową przeglądarkę.

Na razie jednak ma pojawić się tylko w wersji amerykańskiej, na inne będziemy musieli poczekać. Pojawią się nowe funkcje ułatwiające uchwycenie i przekazywanie naszych myśli, także i w powiązaniu z funkcjami społecznościowymi. Szczególna uwaga została zwrócona na pozyskiwanie informacji z Internetu, a także do zapisywania ich w celu późniejszego wykorzystania bez dostępu do Sieci. W każdym bądź razie o ile to wszystko nie jest jakimś marketingowym bełkotem, co jak wszyscy dobrze wiemy Microsoft doskonale potrafi, będziemy mieli do czynienia z zupełnie nową jakością w korzystaniu z możliwości jakie daje nam Internet.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Windows 10 (autor: Wedelek | data: 31/03/15 | godz.: 23:30)
    dostanie też natywną obsługę napisów. Jest to o tyle ciekawe, że skorzystają na tym aplikacje z UI Modern.

  2. Ktoś wie (autor: kombajn4 | data: 1/04/15 | godz.: 11:32)
    może czy Technical Preview dalej kapuje do MS o wszystkim co się robi na komputerze, czy już to wyłączyli? Chętnie bym sobie zainstalował i przetestował nową wingroze ale z firmowym trojanem to dziękuje postoje.

  3. ad 2 (autor: Soulburner | data: 1/04/15 | godz.: 12:20)
    nie, przez cały okres trwania testów system raportuje statystyki używania, rzecz dosyć popularna w wersjach alpha/beta oprogramowania. W sumie fajnie by było, gdyby istniał jakiś pstryczek w panelu sterowania to wyłączający.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.