Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 2 kwietnia 2015 
    

Wyniki producentów płyt głównnych po I kwartale 2015


Autor: DYD | źródło: digitimes | 16:53
(1)
Na rynku obecnie mamy kilku wiodących producentów płyt głównych. Są wśród nich firmy takie jak Asus i Gigabyte (obecnie są one na czele stawki, posiadają np. 80% rynku chińskiego) oraz w dalszej kolejności MSI, ECS i Biostar. Według danych zebranych przez portal digitimes.com, tajwański producent płyt głównych Gigabyte zakończył I kwartał tego roku z wynikiem około 4.7 - 4.8 mln sprzedanych egzemplarzy, tym samym wyprzedzając konkurencję o około 0.3 mln sztuk (4.5 mln płyt Asusa w Q1-2015). MSI i ASRock celują w sprzedaż w pierwszej połowie roku po 2.8 - 3.2 mln płyt, zaś prognozy na łączną sprzedaż w roku 2015 szacuje się na mniej niż 6.5 mln sztuk dla każdej z tych firm.

Firmy MSI i ASRock widząc zmniejszający się trend na polu płyt głównych szukają innych rozwiązań. MSI obecnie koncentruje się na rynku notebooków dla graczy, zaś Asrock idzie w stronę rozwiązań serwerowych.

Mimo spowolnienia rynku, spowodowanego sytuacją polityczną i wahaniami kursów walut, poziom sprzedaży komponentów PC utrzymuje się na zadowalającym poziomie w ocenie Gigabyte'a.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. może czas zmienić zdjęcie na coś z tego dziesięciolecia (autor: Sławekpl | data: 2/04/15 | godz.: 18:03)
    :-)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.