Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 3 kwietnia 2015 
    

Segment PC nadal przynosi Intelowi ponad 60% przychodów


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:42
(1)
Wbrew widocznemu zaangażowaniu Intela w tworzące się nowe rynki zbytu, większość przychodów tej firmy nadal pochodzi z jej tradycyjnych obszarów działalności. Zamieszczone wykresy i tabele wyraźnie pokazują co utrzymuje tego giganta przy życiu. Dywizja PC Client Group (PCCG) osiągnęła w 2014 62% ogólnych przychodów Intela, choć jeszcze w 2012 roku liczba ta wynosiła 65%. Oznacza to zauważalny spadek przychodów w tym segmencie ale nadal jest bardzo wysoki. Za to przychody z działu Data Center Group sporo wzrosły w ostatnich dwóch latach - z 21% do 26%.

Największymi klientami Intela są producenci gotowych komputerów, laptopów i systemów serwerowych. W ubiegłym roku firma HP zapewnił Intelowi 18% przychodów, Dell 16%, Lenovo - 12% przychodów netto. Ten ostatni najwyraźniej z chęci poszukiwania mniej zamożnych klientów w większym stopniu stara się wykorzystywać tańsze AMD. Wśród innych dużych klientów Intela żaden nie zapewnił tej firmie więcej niż 10% przychodów ze sprzedaży ogółem.

W ubiegłym roku Intel zarobił poza granicami USA około 82% przychodów. Oznacza to, że umocnienie dolara działa przeciwko tej firmie. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Intel probuje nowych produktow (autor: rookie | data: 8/04/15 | godz.: 13:25)
    Pamietamy, ze NUC nie okazal sie ''odrodzeniem rynku PC'', ktore pewnie bylo zamierzeniem intela. dlatego intel wyprodukowal micro-pc w obudowie przypominajacej androidowe przystawki do TV (Android dongle) http://www.chip.pl/...mniejszego-peceta-na-swiecie Jak na intela I cena nie szokuje - 110 USD, czyli 400zl, nieporownywalnie mniejsza niz NUC'a za 300USD...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.