Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 3 kwietnia 2015 
    

Unia Europejska zamierza pozwać Google


Autor: Giray | 22:45
Unia Europejska ma zamiar pozwać Google za działania monopolistyczne. Google jest celem trwającego już pięć lat dochodzenia antymonopolowego prowadzonego przez instytucje Unii Europejskiej. Działania te, mimo, że utknęły kilkakrotnie w martwym punkcie, wywołały burzę polityczną pomiędzy USA a UE. UE chce chronić przedsiębiorstwa europejskie, podczas gdy USA robią to co jemu dyktują korporacje. Choć Parlament Europejski większością głosów poparł w listopadzie wniosek o objęcie Google działaniami antymonopolowymi, Misja USA przy Unii Europejskiej zasugerowała, że ​​ politycy nie powinni wpływać na toczące się postępowanie.

Głównym punktem spornym jest kwestia ochrony informacji osobowych. Panel ekspertów powołanych przez Google w celach doradczych w celu wdrożenia unijnej dyrektywy o "prawie do bycia zapomnianym", zaproponował w lutym, żeby odnośniki usunąć jedynie ze stron internetowych w Europie. Europejscy regulatorzy prywatności chcą jednak rozszerzenia tej dyrektywy na cały świat, i to nie tylko w wyszukiwarce Google.
Najwyraźniej zrobił się z tego wszystkiego taki bałagan, że musi zająć się tym sąd.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.