Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Sobota 11 kwietnia 2015 
    

Kolejny botnet zlikwidowany


Autor: Giray | 08:50
Firmy brytyjskie zostały wezwane do usunięcia ze swoich komputerów złośliwego oprogramowania, które włączało je do botnetu określanego nazwą Beenone. Został on unieszkodliwiony w wyniku międzynarodowej operacji. Dokonały tego European Cyber Crime Centre (EC3) wchodzące w skład Europolu, Joint Cybercrime Action Taskforce (J-CAT), holenderska policja i FBI. Odbyło się to metodą "sinkholed" czyli polegało na przechwytywaniu ruchu sieciowego botnetu, jego analizie i identyfikacji adresów IP i domen odpowiedzialnych za komunikację botnetu.

Specjaliści są zdania że do czasu unieszkodliwienia botnet mógł zainfekować miliony komputerów, z czym było nieco obaw, gdyż w tym przypadku złośliwe oprogramowanie jest szczególnie sprytne. Beebone może zmieniać swoją tożsamość, uaktualniając swój kod, aby uniknąć tradycyjnych metod wykrywania opartych na sygnaturach antymalware. Według ekspertów od cyberbezpieczeństwa, istnieje ponad 5 milionów unikalnych próbek robaka W32/Worm-AAEH, odpowiedzialnego za tę infekcję, uzyskanych z ponad 205 tysięcy próbek z zarażonych komputerów z lat 2013-2014.

Zastępca dyrektora Europolu, Wil van Gemert, powiedział, że operacja wykazała znaczenie międzynarodowej współpracy w dziedzinie egzekwowania prawa jak i też współdziałania z sektorem prywatnym do walki z cyberprzestępczością o zasięgu globalnym. Zapowiedziano kontynuację działań tego typu.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.