Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 14 kwietnia 2015 
    

Spadek sprzedaży PC, choć nie tak duży jak się spodziewano


Autor: Giray | 06:51
IDC podsumował I kwartał bieżącego roku pod względem sprzedaży komputerów osobistych. Z przedstawionych danych wynika, że w tym okresie sprzedano na świecie 68.5 mln systemów komputerowych, co jest spadkiem o 6,7% w porównaniu do I kwartału 2014 roku. Niemniej jednak analitycy spodziewają się wzrostu sprzedaży w drugiej połowie roku, co związane jest z premierą Windows 10. Wspomniany spadek sprzedaży najmniej dotknął USA, gdzie sprzedano 14,2 mln PC, czyli o 1% mniej niż przed rokiem, zaś najbardziej rejon Azji i Pacyfiku, gdzie liderem w tym niekorzystnym trendzie rynkowym jest Japonia z 44% spadkiem sprzedaży.

Z producentów swoją pozycję lidera w sprzedaży umocnił Lenovo, sprzedając 13,4 mln zestawów, o 3,4% więcej niż w analogicznym okresie 2014 r. Wzrost sprzedaży dotyczył głownie rynków amerykańskiego i UE. Na drugim miejscu, z niewielką stratą do lidera jest HP z 13 mln sprzedaży i z 3% jej wzrostem. Na trzecim miejscu uplasował się Dell - 9,2 mln ze spadkiem sprzedaży o 6,3%.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.