Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 15 kwietnia 2015 
    

Intel pokazuje koncepcyjny laptop-tablet z drugim ekranem e-ink


Autor: Giray | 08:08
(1)
Tradycją IDF jest prezentacja na tej konferencji prototypów różnych urządzeń przez Intela. Nie inaczej było na tegorocznej wiosennej edycji Intel Developer Forum, gdzie zostały pokazane m.in. notebook z dwoma portami USB Typ-C bez złącza zasilania oraz konwertowalny notebook z dodatkowym ekranem e-ink. Ekran ten może wyświetlać nie tylko informacje pomocnicze, takie jak wiadomości e-mail i stan systemu, ale także obrazy lub tekst, co pozwala używać to urządzenie jako czytnik e-booków. Ekran e-ink pobiera energię tylko w czasie zmiany zawartości, a platforma Skylake, na bazie której to urządzenie zostało zbudowane jest też dość oszczędna. Powinno to bardzo pozytywnie wpłynąć na czas pracy na baterii.

Więcej informacji niestety nie zostało podanych, wiadomo tylko że ekran główny ma przyzwoitą rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Pomysł dobry, ale wykonanie dość toporne. (autor: Rhobaak | data: 15/04/15 | godz.: 09:53)
    Błyszcząca powłoka na ekranie e-ink mija się z celem, do tego aktywne chłodzenie i duże wymiary - zastosowanie w roli tabletu/czytnika byłoby niezbyt wygodne. Jeśli to tylko wady prototypu a w wersji produkcyjnej byłyby wyeliminowane, to koncepcja jest niezła.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.