Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 17 kwietnia 2015 
    

Samsung tworzy dział do pracy nad wyświetlaczami dla Apple


Autor: Giray | 06:45
(1)
O skomplikowanych relacjach pomiędzy Apple i Samsungiem napisano już wiele. Będąc bezpośrednimi konkurentami w segmencie smartfonów, są silnie uzależnione od siebie w zakresie produkcji komponentów. Samsung dostarcza Apple nie tylko wyświetlacze i pamięć, ale i SoC, które są produkowane w fabrykach koreańskiego giganta na zlecenie Apple. Dokładniej mówiąc obecna generacja iPhone jest wyposażona w układy produkowane przez TSMC, ale już w następnej generacji smartfonów Apple mają ponownie zostać użyte procesory produkowane przez Samsunga.

Agencja Bloomberg informuje, że "Samsung Electronics" tworzy w swoich strukturach odrębną grupę 200 specjalistów, którzy będą pracować wyłącznie nad stworzeniem wyświetlaczy dla produktów Apple. Pracownicy tego działu będą mieli zakaz rozpowszechniania informacji na temat wykonywanej pracy. Obecnie Samsung dostarcza Apple wyświetlacze dla tabletów i laptopów, ale powstanie wyodrębnionej grupy do obsługi potrzeb konkretnego klienta świadczy o tym, że współpraca będzie się rozwijać. Ponadto jest to dowód ocieplenia stosunków między tymi firmami.

Od pierwszego kwietnia Samsung Displays działa również z nową strukturą: projektowaniem i produkcją paneli LCD i wyświetlaczy typu OLED zajmują się różne jednostki. Źródła donoszą, że w konkurencyjnej LG Displays również został stworzony specjalny dział ds. Apple.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. "do przeznaczony do" ? (autor: RusH | data: 17/04/15 | godz.: 06:55)
  :(((

  nie pierwszy raz jakis dzial samsunga wewnetrznie prioretyzuje zewnetrznego klienta ponad swoj wlasny dzial mobile.
  Kiedys z takimi problemami borykala sie motorola, gdzie jedna reka nie wiedziala co robi druga, a dzialy mobile i radio musialy uzywac elementow firm trzecich bo ich wlasny dzial semiconductors ich olewal badz oferowac czesci DROZEJ niz na otwartym rynku (nie ma to jak korporacje i worenki wewnetrzne)

  + LG dalo ciala w sposob ktorego Apple BARDZO nie lubi, dali przeciek o ekranie 8K dla appla
  http://www.engadget.com/...04/07/lg-leaks-8k-imac/


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.