Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 17 kwietnia 2015 
    

32 calowy BenQ BL3201PT IPS z rozdzielczością 3840x2160


Autor: DYD | 19:39
(4)
Model BenQ BL3201PT to pierwszy 32 calowy monitor z matrycą IPS o rozdzielczości 4K2K UHD (3840x2160) zaprojektowany z myślą o grafikach i projektantach CAD/CAM. Kąty widzenia 178°/178°, 100% zgodność z paletą barw Rec. 709 i sRGB, jasność 350 cd/m2 i podstawowy kontrast 1000:1 oraz czas reakcji 4 ms GTG to wybrane cechy tego modelu. Czujnik natężenia oświetlenia otoczenia umożliwia automatyczne dostosowanie jasności ekranu do zmieniającej się jasności w pomieszczeniu, tak by zminimalizować zmęczenie wzroku. Komfort pracy ma zwiększyć dodatkowo niska emisja niebieskiej składowej światła (Low Blue Light) oraz tryb Reading Mode, dostosowujący parametry wyświetlania (m.in. temperaturę barwną) obrazu do np. wielogodzinne przygotowywanie czy weryfikowanie tekstów.

Niemigające podświetlanie LED – BenQ Flicker-free także zmniejsza zmęczenie wzroku i podnosi wydajność pracy. Wspomniane funkcje są składnikami pakietu BenQ eye-care.
Duży zakres regulacji ekranu – pochylanie, podwyższanie i obniżanie oraz obrót do pionu (pivot) znakomicie zwiększają możliwości dostosowania położenia monitora do konkretnych zadań i przyzwyczajeń użytkownika. Wąskie ramki dookoła ekranu powodują, że z monitorów BL3201PT buduje się bardzo wygodne dwu- lub trójmonitorowe stanowiska dla projektanta.

Display Pilot to oprogramowanie umożliwiające precyzyjne zdefiniowanie parametrów wyświetlania obrazu dla każdej aplikacji. Jeśli Display Pilot jest aktywny, to zmiana parametrów wyświetlania obrazu zmienia się automatycznie po uruchomieniu konkretnej aplikacji. Pozwala ono również sterować proporcjami wyświetlanych obrazów tworząc na ekranie kilka pulpitów.

Tryb Animacji opracowano dla jak najlepszej prezentacji szczegółów tekstur w ciemnych partiach obrazu. Użytkownik może wybrać jeden spośród 10 poziomów korekty jasności w ciemnych partiach obrazu bez zmian w jasnych jego partiach.

Tryby jednoczesnej pracy z obrazami z dwóch różnych źródeł sygnału – PIP (Picture-in-Picture - obraz w obrazie) i PBP (Picture-by-Picture – obraz obok obrazu) zwiększa wydajność i komfort pracy. Do jednego monitora dostarczać można sygnał z dwóch komputerów – porównując np. dwie wersje projektu czy filmu. Możliwa jest również kombinacja różnych urządzeń np. komputer, odtwarzacz BD/DVD, kamery, konsole.

Monitor dostępny jest już w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 3999 zł
Gwarancja 36 miesięcy, ewentualne naprawy w trybie door-to-door.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. brak adaptive sync (autor: 5eba | data: 18/04/15 | godz.: 08:22)
  ...

 2. adaptive sync (autor: podpora demaga | data: 18/04/15 | godz.: 13:54)
  to funkcja sterowników nvidii, możesz to włączyć na każdym monitorze...

 3. @podpora demaga (autor: PrEzi | data: 18/04/15 | godz.: 16:04)
  Co ty za bzdury wypisujesz ? Nie chodzi o Adaptive Vsync (czy G-Sync) tylko adaptive sync - darmowa funkcje w standardzie DP1.2a i nowsze, ktora kopiuje i uzywa platne G-Sync. Adaptive Sync = variable refresh rate = Freesync.

 4. hmm (autor: bartek_mi | data: 20/04/15 | godz.: 20:39)
  u akuratna wielkosc i rozdzialka

  poczekac trzeba az zejda do ~2000


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.