Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 17 kwietnia 2015 
    

Rynek serwerów nadal pozostaje priorytetem dla AMD


Autor: Giray | 22:51
(1)
Po opublikowaniu raportu kwartalnego AMD był zmuszony przyznać, że segment serwerów "blade" nie jest już aż tak atrakcyjny, jak to było kilka lat temu. W związku z tym opracowanie i produkcję mikroserwerów SeaMicro postanowiono przerwać, a posiadane rozwiązania użyć w razie potrzeby przy tworzeniu komponentów platform serwerowych w przyszłości. Dyrektor generalny AMD Lisa Su podkreśliła, że do priorytetów AMD należą te sfery działalności, w których firma jest w stanie wyróżnić się na tle konkurencji na froncie innowacji.

Segment serwerowy i procesory x86 są w AMD uważane nadal za duże i obiecujące rynki, gdzie firmie udało się kiedyś odnieść sukcesy. W perspektywie średnioterminowej AMD będzie nadal koncentrować się na tych segmentach. Zaś co do segmentu rozwiązań "na zamówienie" i produktów dla urządzeń wbudowanych, tutaj AMD skupi znaczną część priorytetowych inwestycji. Centra przetwarzania danych "w chmurze", rozwiązania i produkty sieciowe dla przedsiębiorstw pozostaną dla AMD ważnymi kierunkami rozwoju. W opracowanie procesorów serwerowych będą inwestowane znaczne środki, jak i w projektowanie modułów dla "niestandardowych" rozwiązań, tworzonych z uwzględnieniem potrzeb konkretnych klientów. Przy tym architektura ARM jest równoprawna względem architektury x86.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Bla bla bla... (autor: jaross | data: 20/04/15 | godz.: 09:02)
    Czyli nius bez konkretów

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.