Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 21 kwietnia 2015 
    

MediaTek przygotowuje dwa nowe procesory dla urządzeń mobilnych


Autor: Giray | źródło: nvworld.ru | 06:10
Firma MediaTek, znany producent układów SoC, pracuje obecnie nad dwoma nowymi układami tego typu, przy czym jeden z nich będzie sprzedawany po tylko 5 dolarów. Pierwszy procesor, MT8735, jest zoptymalizowanym dla tabletów smartfonowym SoC na bazie rdzeni Cortex-A53 od ARM. Układ ma wspierać LTE (FDD i TDD) oraz 3G i Wi-Fi. Chociaż brak jest informacji o częstotliwości i zastosowanej wersji GPU, na pewno nowy SoC będzie przeznaczony dla tabletów z najniższej półki cenowej.

Drugi układ, o symbolu MT8163, będzie również przeznaczony dla urządzeń tego segmentu. Kosztujący około 5 dolarów ten SoC nie będzie posiadał modemów, a tylko Bluetooth i WiFi. Warto zauważyć, że w układzie za 5 dolarów pozostanie obsługa GPS. Choć o tym procesorze też wiadomo niewiele, jednak biorąc pod uwagę cenę i docelowy segment rynku, cudów po nim trudno oczekiwać.

Produkcja pierwszego CPU, MT8735 powinna rozpocząć się już w tym miesiącu, o dacie premiery MT8163 na razie nic nie wiadomo.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.