Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 22 kwietnia 2015 
    

Samsung wypprodukuje Qualcomm Snapdragon 820


Autor: Giray | 18:31
(4)
Według informacji pochodzących z Tajwanu, Samsung ma się zająć produkcją SoC Snapdragon 820 na zamówienie Qualcomm'a, oczywiście z wykorzystaniem zaawansowanego procesu produkcji 14nm. Do tej pory Qualcomm główną część swoich zamówień składał u TSMC, ale też potrafił elastycznie zmieniać wykonawców w zależności od ich możliwości produkcyjnych i sytuacji rynkowej. Samsung z kolei zrezygnował z wykorzystania procesora Snapdragon 810 w swoich smartfonach z rodziny Galaxy S6, co z kolei nie nastawiło do niego przyjaźnie Qualcomm'a. Jednak ten incydent nie popsuł relacji tych firm tak, aby mówić o rezygnacji z dalszej współpracy.

Potwierdza to informacja, że Qualcomm zamierza korzystać z mocy wytwórczych Samsunga do produkcji swojego procesora Snapdragon 820. W tej sympatii do koreańskiego producenta Qualcomm nie jest osamotniony - Apple też zamierza powierzyć Samsungowi produkcję SoC A9 dla swoich przyszłych urządzeń mobilnych . Oczywiście stworzony przez Koreańczyków przy wsparciu GlobalFoundries nowy 14nm proces technologiczny prezentuje wystarczający stopień dojrzałości, aby przyciągnąć dużych klientów. Dostawy próbek Snapdragon 820 rozpoczną się już w tym roku, jednak przekonujących dowodów o korzystaniu przy produkcji tego procesora technologii 14 nm jak na razie nie ma

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Samsung 14nm (autor: Conan Barbarian | data: 22/04/15 | godz.: 18:52)
  Jeśli Samsung będzie tak łykał zamówienia na te swoje "14nm", to wpadnie w tarapaty związane z niedoborem mocy produkcyjnej i popłynie na odszkodowaniach.

 2. Ale (autor: Pider | data: 22/04/15 | godz.: 19:17)
  ARM i Tegry(zakładając że plotki się potwierdzą o 14nm)dla Nvidii są w gruncie "małymi" chipami w porównaniu do GPU.
  A biorąc pod uwagę ilość exynosów które tłuką non stop, uzysk tragiczny nie jest. Ja to bym się bardziej o Intela martwił, bo wydaje mi się, że to Samsung wprowadzi pierszy 10nm :)


 3. 10 nm (autor: Conan Barbarian | data: 22/04/15 | godz.: 21:25)
  Intel prawdopodobnie ma już 10 nm w fazie dopieszczania, ale nie kiwnie palcem bez wyraźnego sygnału z rynku. Całe szczęście, że Samsung zaskoczył pozytywnie, bo to co wyprawia TSMC i GF to jakaś chora propaganda. Jeśli Samsung rzeczywiście będzie w stanie robić duże kości GPU, to może być ciekawie. Gdyby tak jeszcze AMD przekonało Samsunga ...

 4. A czy to czasem Samsung i GF razem nie pordukują (autor: Pider | data: 22/04/15 | godz.: 22:06)
  układów?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.