Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 22 kwietnia 2015 
    

Android Wear pozwala teraz przez jakiś czas obejść się bez smartfona


Autor: Giray | 18:33
(2)
Przeciwnicy tak zwanych "inteligentnych" zegarków zarzucają istniejącym urządzeniom krótki czas pracy na baterii oraz uzależnienie od smartfona w celu wykonywania większości działań. W praktyce wyświetlacz zegarka służy głównie do dublowania niektórych funkcji smartfona co wydaje się niezbyt racjonalne. Mająca niebawem nadejść aktualizacja Android Wear ma uniezależnić tego rodzaju gadżety od smartfonów w sporo większym stopniu niż jest to obecnie. Będzie można otrzymywać powiadomienia o wiadomościach czy też przypomnienia z kalendarza, pozostawiając smartfon w domu lub w innym miejscu, znacznie oddalając się od niego.

W tym przypadku urządzenia będą komunikować się przez Wi-Fi, przy czym mogą się one znajdować się w różnych sieciach, znacznie oddalonych od siebie.

Właścicielom "inteligentnych" zegarków takie udogodnienie powinno się spodobać.
Ponadto aktualizacja Android Wear pozwoli wielu aplikacjom na utrzymywanie ekranu stale włączonego, co jest na przykład ważne podczas korzystania z nawigacji. Dla zmniejszenia zużycia energii wyświetlacz zegarka będzie się po prostu przełączać się w tryb czarno-biały, ale nie wyłączać do końca. Dodana zostanie obsługa nowego gestu - potrząsając ręką z boku na bok, można będzie przesuwać strony aplikacji. Android Wear dostanie też możliwość dodawania do komunikatów emotikonów za pośrednictwem graficznego wprowadzania danych bezpośrednio na ekranie.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. chyba nie ten kierunek tego ... rozwoju (autor: Sławekpl | data: 23/04/15 | godz.: 09:33)
  rozumiem zegarek jako przedłużenie dużego fona, którego nie muszę wyciągać aby sprawdzić godzinę, powiadomienia, przewinąć utwór itp. ale samodzielny zegarek?
  Samsung ma taki w ofercie z kartą SIM, jakoś nie słychać by ludzie się na to rzucili, zresztą wtedy nie potrzebny już fon, bo wszystko inne mam w chmurze, kalendarz synchronizowany z kompem, listę odtwarzania itp.
  tylko cała uniwersalność fona idzie w diabły, w zegarku nie wstawią dobrego układu audio, kamery optycznie stabilizowanej również i wielu dodatków które mieszczą się w fonie łącznie ze sporą baterią która w moim 5,5" wytrzymuje nawet do 10 dni, wiem można słuchawki mieć na BT, tylko muszą mieć aku i być znacznie większe niż zwykłe pchełki
  takie rozwiązanie jak tutaj podane jest to w tekście mnie nie zainteresuje na pewno (zakładam błędy w tłumaczeniu :P)
  nie przeczytam na zegarku arta w necie, bym musiał mieć jakiegoś e-ink + aparat i +... +... +..., jakaś bzdura


 2. bo to jest tak, że rynek konsumencki to poligon testowy dla producentów (autor: NimnuL-Redakcja | data: 24/04/15 | godz.: 09:39)
  wdrażają różne pomysły na rynek i patrzą czy ma wzięcie. Czasem wzięcie jest podyktowane potrzebą, a czasem tylko i wyłącznie modą. Obecnie zaczyna się moda na gadżety do noszenia na nadgarstku, za niedługo pewnie będzie integracja sprzętu z ubraniem. Ot, postęp z punktu widzenia marketingu.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.