Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 29 kwietnia 2015 
    

Na Indiegogo powstał projekt modułowego smartfona Fonkraft


Autor: Giray | źródło: thg.ru | 06:49
(4)
Niewielka firma Fonkraft Technologies uruchomiła kampanię crowfundingową na Indiegogo, aby zebrać fundusze na własny modułowy smartfon. Urządzenie nazywa się Fonkraft i zostało prezentowane w wielu konfiguracjach, Urządzenie składa się z podstawy, na której jest zamocowany 5-calowy wyświetlacz i wszystkie niezbędne elementy wykonane w postaci bloków. Model podstawowy o nazwie Fonkraft Pilot wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor o częstotliwości 1,3 GHz, dwurdzeniowy GPU, 1 GB pamięci RAM, pamięć masową o pojemności 8 GB i aparat 8 mpix. Pozostałe miejsca z tyłu smartfona zajmują dwie modułowe baterie o pojemności 3100 mAh i 1000 mAh.

Bardziej zaawansowany jest Fonkraft Resolution. Znajdziemy tu 20 mpix aparat, 2 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci masowej, czterordzeniowy CPU i GPU, a pojemność baterii ma wynosić 2800 mAh. Wszystkie wersje mają pracować pod kontrolą Android 5.0 Lollipop.
Fonkraft HiFi jest również nieźle wyposażony, lecz ze względu na przystosowanie do odtwarzania wysokiej jakości dźwięku autorzy projektu ograniczyli się do prostego aparatu 8-mpix. W przyszłości mają zostać skonstruowane inne moduły, jak kompaktowy moduł fotograficzny 16 mpix, zdejmowane gniazdo dla drugiej karty SIM oraz antena zewnętrzna.

Jeżeli kampania crowfundingowa się powiedzie, dostawy rozpoczną się w wrześniu 2015, ale nie spieszmy się z zakupem. Choć pomysł Fonkrafta wygląda obiecująco, w tej chwili nie ma nawet działającego prototypu tego modułowego smartfona - w filmie jest pokazany tylko rendering 3D i modele obudowy. Ponadto projekt może być oszustwem.

We wszystkich nowoczesnych smartfonach wykorzystywane są układy SoC z zintegrowaną grafiką, więc nie bardzo jest jasne, dlaczego ​​oddzielny procesor graficzny znajduje się z tyłu urządzenia. Zespół Fonkraft Technologies składa się tylko z dwóch osób, a to nie wystarczy, aby stworzyć własny moduł platformy smartfona, testowanie prototypów i prace nad oprogramowaniem.

Prawdopodobnie ze względu na wyżej wymienione powody na Indiegogo nie ma wielkiego zainteresowania tym projektem.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Tyle było podobnych zapowiedzi. (autor: Muchomor | data: 29/04/15 | godz.: 12:00)
  Jakoś do dziś się nic nie przebiło. Ciężko być optymistycznie nastawionym do takich projektów.

 2. Po pierwsze nie daliście linka do projektu (autor: Tig3r | data: 29/04/15 | godz.: 14:13)
  https://www.indiegogo.com/...ft-modular-smartphone

  Jeśli to jest hoax to oni tam zaznaczyli "flexible funding", więc otrzymają kasę nawet jeśli nie zbiorą całości, ergo już są prawie 13 tys. USD do przodu :)


 3. @Tig3r (autor: PrEzi | data: 29/04/15 | godz.: 16:27)
  Juz sa ponad 17 tysi do przodu ;)

 4. ... (autor: Elektron | data: 1/05/15 | godz.: 22:06)
  Jedyne nad czym oni pracowali we 2, to grafiki, rendery + wydrukowali w drukarce 3D niebieskie gówienko.
  Brawo dla idiotów, którzy wpłacali na ten projekt. Wszystko w normie - najlepiej i najwięcej zarabia się na głupocie.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.