Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 6 maja 2015 
    

Nowe, serwerowe procesory Intel Xeon E7-8800/4800 v3


Autor: DYD | źródło: Intel | 06:13
Intel przedstawił dzisiaj rodziny procesorów Intel Xeon® E7-8800/4800 v3, oferujące szybszy dostęp do analiz biznesowych w czasie rzeczywistym oraz wyższą wydajność i niezawodność w przetwarzaniu krytycznych danych. Analityka biznesowa w czasie rzeczywistym jest priorytetem w firmach z rozmaitych branż, od służby zdrowia, przez handel, po telekomunikację. Potrzeba szybkiego wydobycia przydatnych informacji z morza danych napędza popyt na nowe technologie z zakresu przetwarzania w pamięci (in-memory computing) i analizy big data. Biorąc pod uwagę obecny i przyszły popyt na przetwarzanie w pamięci, prognozy Gartnera szacują wysokość dochodów na tym rynku na ponad 9,5 mld USD do końca roku 2018, przy czym co najmniej 50 procent dużych organizacji będzie wykorzystywać przetwarzanie w pamięci jako element swojej cyfrowej strategii.

Główne cechy procesorów Intel Xeon E7-8800/4800 v3:

- Nowa rodzina procesorów uzyskuje szybkość działania wyższą średnio o 40 proc. w porównaniu do poprzedniej generacji.

- Nawet sześciokrotna poprawa wydajności w aplikacjach procesów biznesowych pod względem obciążeń transakcyjnych przetwarzanych w pamięci; optymalizacja rozszerzeniami Intel Transactional Synchronization Extensions (Intel TSX).

- Dzięki nawet 18 rdzeniom oraz nawet 45 megabajtom pamięci cache ostatniego poziomu (LLC), procesory z nowej rodziny mogą zapewnić do 70 proc. więcej sesji analitycznych wspomagających procesy decyzyjne na godzinę. Wyliczono na podstawie obciążenia SAS New Mixed Analytics porównującego serwery z 4 podstawkami z procesorami Intel Xeon E7-8890 v3 (45 MB cache'u, 2,5 GHz) uzyskującego 0,19 sesji na godzinę z E7-4890 v2 (37,5 MB cache'u, 2,8 GHz) uzyskującego 0,11 sesji na godzinę.

- Konfiguracje procesorów nawet na 32 podstawkach z obsługą największej w branży pojemności pamięci na podstawkę (systemy z 8 podstawkami mogą obsłużyć do 12 terabajtów pamięci DDR3 albo DDR4).

- Nowe funkcje bezpieczeństwa i niezawodności, w tym wyższa wydajność kryptograficzna dzięki najnowszym instrukcjom Intel Advanced Encryption Standard New Instructions (Intel AES-NI), a także dodatkowe ulepszenia mikroarchitektury. Intel® Run Sure Technology, wyjątkowy zestaw funkcji niezawodności, dostępności i serwisowania (RAS) do rodziny procesorów Intel Xeon E78, został poszerzony o nowe cechy, zaprojektowane po to, by zagwarantować dostępność na poziomie „pięciu dziewiątek” (99,999%) w aplikacjach o krytycznym znaczeniu.

- Rodzina produktów składa się z dwunastu modeli procesorów, w tym układów zoptymalizowanych pod konkretne zastosowania, takich jak dwa modele o wysokiej częstotliwości zaprojektowane do podzestawów aplikacji bazodanowych wymagających najszybszych dostępnych rdzeni.

Już od dzisiaj 17 producentów systemów z całego świata będzie informować o platformach wykorzystujących rodzinę procesorów Intel Xeon E7 v3. Wśród nich znajdą się Bull, Cisco, Dell, Fujitsu, Hitachi, HP, Huawei, Inspur, Lenovo, NEC, Oracle, PowerLeader, Quanta, SGI, Sugon, Supermicro oraz ZTE.

Rodzina procesorów Intel Xeon E7 v3 będzie obejmowała 12 różnych modeli w zakresie cenowym od 1 224 do 7 175 USD przy zamówieniach na 1 000 sztuk.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.