Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 7 maja 2015 
    

HP wypuści Radeona R9 380


Autor: Giray | źródło: Fudzilla | 09:52
(2)
HP pochwalił się, że w nadchodzących desktopach Envy Phoenix znajdą się karty graficzne Radeon R9 380 od AMD, mimo że nie miały one swojej oficjalnej premiery. Firma poinformowała także o wyposażeniu w AMD Radeon R7 A330 lub R7 A360 nowych Pavilion All-in-One. O tych GPU AMD też nie poinformował. Taki falstart jest dość nietypowy dla firmy o takiej pozycji jak HP, będącej ważnym partnerem AMD. Data ogłoszenia podobnych nowości sprzętowych jest przeważnie ustalana z góry i jest wspólna dla wszystkich partnerów. To z kolei sugeruje, że Radeon R9 380 jest tylko przemianowaną kartą opartą o układ Hawai XT. Pewność co to tego zyskamy jednak dopiero w przyszłym miesiącu.

Dodatkowo pojawiły się informacje o kolejnym poślizgu premiery innowacyjnych GPU Fiji. Wbrew wcześniejszym informacjom sugerującym ich premierę na czerwcowych targach Computex nieśmiało zaczyna się mówić o sierpniu jako o przypuszczalnym terminie ich rynkowego debiutu. Przyczyny najprawdopodobniej są dwie - zapełnione magazyny kartami starszych generacji, których mimo obniżek cen nikt nie chce kupować ze względu na konkurencyjne produkty, oraz niedostateczna ilość pamięci HBM aby zapewnić zaopatrzenie rynku na zadowalającym poziomie.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. "HP pochwalił się..." (autor: Qjanusz | data: 7/05/15 | godz.: 13:17)
    nie wiem czy ktokolwiek znający temat stwierdziłby tu powód do dumy.

  2. a czym sie tu chwalic (autor: Rajq | data: 7/05/15 | godz.: 13:50)
    kotletem?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.