Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 8 maja 2015 
    

Swatch pracuje nad bateriami o dużej pojemności do urządzeń przenośnych.


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 07:53
Krytyka ''inteligentnych zegarków'' skupia się przede wszystkim na jednym - mocno ograniczonym czasie pracy na baterii. Nie jest to niczym dziwnym, gdyż tradycyjne zegarki albo tego nie potrzebują, albo trzeba zmieniać baterię co 3 lata, a nawet co 10 lat, jak w Casio który znajduje się na moim reku. Nietrudno tu zauważyć oczywistą sprzeczność - zbudowanie niewielkiego i zarazem pojemnego akumulatora jest bardzo trudne. Tymczasem według agencji prasowej Reuters, szwajcarski producent zegarków Swatch Group wraz z Belenos i producentem baterii Renata prowadzi prace nad nowymi rodzajami baterii, które znacznie zwiększają autonomię "inteligentnych zegarków".

Nie wymagają one ładowania przez okres sześciu miesięcy, co powinno dać znaczącą przewagę konkurencyjną na rynku. Ta sama technologia może być stosowana do produkcji baterii dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

Gotowy produkt powinien dotrzeć na rynek w przyszłym roku. Nawiasem mówiąc, nie należy brać dosłownie półrocznego czasu pracy bez ładowania. Nie wiadomo o jakiego rodzaju urządzenia chodziło szwajcarskiemu producentowi, gdyż być może miał na myśli tak zwane zegarki "hybrydowe" , które łączą w sobie tradycyjny mechanizm kwarcowy z "inteligentnym".


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.