Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 8 maja 2015 
    

Android M zadebiutuje na konferencji Google I/O


Autor: Giray | źródło: thg.ru | 10:10
(1)
Na ostatniej konferencji deweloperów Google I/O została ogłoszona wersja L systemu operacyjnego Android, która później stała się znana jako Android 5.0 Lollipop. Jednak mimo jego niewielkiego udziału w rynku, Google nie zamierza spowolnić rozwoju ekosystemu Androida. Pod koniec maja tego roku Google planuje przeprowadzić kolejną doroczną konferencję dla deweloperów znaną pod nazwą Google I/O. Pojawiły się przy tym sygnały, że zostanie ujawniona nowa wersja mobilnego OS Google oznaczona tym razem literką "M".

Rzeczywista nazwa nowej platformy systemowej jak to w zwyczaju Google bywa, nie została jeszcze ujawniona, jednak podane informacje rzucają nieco światła na przyszłe przeznaczenie nowej odsłony Androida, stąd pewnie i nowa literka.

Ma być to system bardziej uniwersalny, niż poprzednie odsłony. Według Google "przyniesie moc Androida na wszystkich rodzajach miejsc pracy", co sugeruje zamiar ekspansji Androida w segmencie korporacyjnym.

Możemy się też dowiedzieć, że Android M zaktualizuje system powiadomień i funkcji "Voice Access", reklamowanej jako alternatywa dla tradycyjnego ekranu dotykowego. Firma ma nadzieję, że będzie ona używana do sterowania funkcjami w różnych aplikacjach przy użyciu poleceń głosowych.

Google I/O ma rozpocząć się 28 maja.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. "przyniesie moc Androida na wszystkich rodzajach miejsc pracy" (autor: El Vis | data: 8/05/15 | godz.: 12:55)
    To nie brzmi dobrze.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.