Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 19 maja 2015 
    

Badanie zlecone przez UE wykazało nieskuteczność zamykania pirackich stron WWW


Autor: Giray | źródło: dvhardware.net | 20:36
(2)
Nowe badanie, którego wyniki zostały opublikowane przez Komisję Europejską, wykazało, że prowadzone na dużą skalę akcje przeciwko piratom komputerowym są nieskuteczne i potencjalnie szkodliwe. Badaniu poddano statystyki ruchu na stronach oferujących piracki streaming po fali głośnych aresztowań do jakich doszło we Francji, Niemczech, Hiszpanii i Holandii w 2011 roku. Monitorowano też ilość połączeń przychodzących do stron, które były objęte programem badawczym.

Co prawda szczegółowa analiza tej akcji jest bardzo trudna, o ile nie niemożliwa, jednak daje się zauważyć, że akcja przeciwko kino.to okazała się po prostu nieefektywna. W pierwszych czterech tygodniach po akcji policji ilość ruchu na pirackich stronach www spadła o 30%, po czym wracała do normy gdy piraci znaleźli inne alternatywy. W tym samym czasie korzystanie z legalnych form streamingu wzrosło tylko o 2,5%. Dokument podsumowujący to badanie na koniec wyraźnie stwierdza, że po uwzględnieniu kosztów całej akcji i późniejszych represji, wydarzenie to nie miało żadnych pozytywnych skutków.
Badacze podkreślają również, że kino.to zostało szybko zastąpione przez kilka nowych stron oferujących nielegalny streaming. Podczas gdy wcześniej w tego rodzaju działalności dominowała jedna strona www, to w wyniku akcji policyjnej powstało ich więcej, co z kolei uczyniło walkę z tego rodzaju procederem dużo trudniejszą i bardziej kosztowną.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. HAHAHA (autor: djXone | data: 20/05/15 | godz.: 00:09)
    tak to jest jak idioci siedzą w komisji, no strasznie trudne to było do przewidzenia! Od lat tak to wygląda na rynku! Zabij monopolistę, powstanie 10 małych firemek. Przecież to jest kasa!

  2. A to co ... (autor: Muchomor | data: 20/05/15 | godz.: 11:04)
    ... zaskoczenie. No, no, no.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.