Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 19 maja 2015 
    

Słuchawki HD 630VB: audiofilskie brzmienie z opcją wzmocnienia basów


Autor: DYD | 22:00
(12)
Model HD 630VB to pierwsze zamknięte słuchawki audiofilskie marki Sennheiser. W tym modelu specjaliści audio Sennheiser połączyli odpowiednie brzmienie otwartych modeli audiofilskich z tłumieniem szumów otoczenia. Specjalnie opracowany przez inżynierów Sennheiser dla modelu HD 630VB przetwornik wysokiej sprawności jest sercem tej konstrukcji. Zapewnia on moc potrzebną do odpowiednich doznań w paśmie basów, która to może być regulowana za pośrednictwem pokrętła w zależności od środowiska odsłuchu, charakteru odtwarzanej muzyki oraz indywidualnych upodobań użytkownika.

„Słuchawki HD 630VB to kamień milowy w działalności firmy Sennheiser: Po raz pierwszy przenieśliśmy nasze wieloletnie doświadczenie w zakresie dźwięku high-end na konstrukcję z zamkniętą obudową. Wyposażony w pasywną redukcję szumów model HD 630VB w skuteczny sposób izoluje użytkownika od otoczenia, dzięki czemu może on w pełni skupić się na samej muzyce”, powiedział Axel Greel, Portfolio Manager Audiophile w firmie Sennheiser.

Przy impedancji wynoszącej 23 omy słuchawki HD 630VB są też idealnym partnerem dla przenośnych urządzeń muzycznych. Dzięki pasmu przenoszenia od 10 do 42000 Hz ten model jest odpowiedni do odtwarzania plików audio wysokiej rozdzielczości. Radość z dobrej jakości dźwięku poza domem jest zagwarantowana dzięki składanej konstrukcji oraz zastosowaniu lekkich materiałów. Sennheiser użył specjalnego stopu aluminium do wykonania nauszników, pałąka oraz elementów przesuwnych. „Wybraliśmy te solidne materiały w celu zapewnienia maksymalnej trwałości”, powiedział Axel Grell. „Dodatkowo poduszki uszne są wymienne, a ich wymiana jest bardzo łatwa.” Na prawym nauszniku znajduje się moduł kontroli wraz z mikrofonem, który jest połączony z wysokiej jakości przewodem wykonanym z miedzi beztlenowej. Użytkownicy mogą w wygodny sposób regulować odtwarzaną muzykę, a także wykonywać rozmowy telefoniczne, gdy korzystają ze smartfonów.

Regulowany pałąk nagłowny pozwala użytkownikom ustawić odpowiednie dopasowanie, podczas gdy delikatne poduszki uszne zapewniają komfort nawet podczas długich sesji odsłuchowych. „Słuchawki HD 630VB zachwycają zarówno wyjątkowymi właściwościami akustycznymi, jak również swoją minimalistyczną, nowoczesną stylistyką”, powiedział Axel Grell.

Model HD 630VB będzie dostępny u wybranych partnerów handlowych Sennheiser od przełomu lipca i sierpnia br. Cena: 2189 zł. Jest on objęty dwuletnią gwarancją Sennheiser.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ... (autor: radonix | data: 20/05/15 | godz.: 10:22)
  Kurde, tak sobie wsadzić je na głowę i posłuchać... :-)
  Piękne.
  Ale ta cena?! Szok.

  Zadziwiają te 23 ohm (WTF?!!!)

  @ DYD: kiedy testy? :-D

  PS. Nie wiem, czy ta skóra na wykończeniu nie spowoduje, że uszy będą się ''pocić''?


 2. Firmy słuchawkowe (autor: Piter | data: 20/05/15 | godz.: 19:30)
  coraz bardziej przeginają z cenami. Kiedyś topowe słuchawki umówmy się "audiofilskie" można było dostać za 1000-1500zł a teraz 4000-5000. Imo cena mocno niefajna

 3. Piter (autor: NimnuL-Redakcja | data: 21/05/15 | godz.: 13:04)
  marketing nazwie słuchawki za 50zł mianem audiofilskich jeśli zajdzie taka potrzeba.

  Krótko: porządne słuchawki to okolice 500-1000zł. Powyżej tego to już snobistyczne wynalazki.


 4. @NimnuL (autor: Deathraw | data: 21/05/15 | godz.: 13:55)
  Zgodzę się. Słuchałem hi-fi manów he-300 i he-500 z wzmacniaczem słuchawkowym tej samej firmy ale modelu nie pamiętam.HE-300 to moim zdaniem nieporozumienie w tej cenie, a he-500 to po prostu świetnie wykonane dobre słuchawki. HE-500 miały coś fajnego w brzmieniu ale nie było żadnego opadu szczeny zachwytu nad szczegółowością czy sceną. Na pewno "badziewne" TAKSTAR'y 2050 w połączeniu z Prodigy HD2 i zmianie dwóch opampów na Burr Brown OPA2107 zrobiły na mnie ciekawsze wrażenie. Nie chcę tutaj oczywiście wychwalać pod niebiosa słuchawek za 150zł i karty za 300, ale niewątpliwie to połączenie dobrze do mnie trafiło, hi-fi many wzbudziły szacunek jakością wykonania ale nie zakochałem się w ich brzmieniu a wręcz wciąż myślałem o tym jak to możliwe że kosztują aż 2500zł.

 5. Deathraw i postępujesz słusznie :) (autor: Sławekpl | data: 21/05/15 | godz.: 14:32)
  nie ma znaczenia ile kosztuje sprzęt który używasz, ważne że Tobie pasuje, a jeśli inni myślą inaczej to ich problem

 6. ... (autor: radonix | data: 21/05/15 | godz.: 15:15)
  @ Sławekpl:
  tyle tylko, że jak 95% ludzi chce kupić sobie słuchawki (i nie tylko), to musi bazować na internetowych/prasowych ocenach/recenzjach, bo nie są oni w stanie znaleźć jakiegoś salonu z możliwością odsłuchu danego modelu. I to jest problem.
  Ludź sobie myśli, że jak wyda te 1500 zł, to zakup musi być full-wypas.


 7. @radonix (autor: Deathraw | data: 21/05/15 | godz.: 16:09)
  Niestety się zgodzę, najgorsze w tym jest to że czasami można wyczytać opinie które skrajnie charakterystyce zaprzeczają. Czasem opinie są trafne, a czasem napędzane nagłą manią na daną markę. Pamiętam jak naczytałem się dawno bzdur o hd201 Sennheiser'a, potem pożyczyłem je od kumpla i grały naprawdę cienko. Cieszyłem się jak głupi że nie zmarnowałem 70zł, zgodzę się za to z wieloma opiniami o słuchawkach beats-dla mnie grają naprawdę słabo i muliście.

 8. ... (autor: radonix | data: 21/05/15 | godz.: 19:00)
  Każdy każde słuchawki odbierze inaczej: mogą fajnie grać, ale np. będą ci za ciężkie, albo będą cię jakoś uwierać.

  Z drugiej strony: jak kupisz w ciemno słuchawki za 1500 zł, to sobie wmówisz, że ''są one najlepsze na świecie'' (no bo co masz zrobić?! :-D)

  Sam mam Sennheiser hd 555 - i jedno co mi nie do końca pasi to to, że są to słuchawki półotwarte...


 9. radonix ja wybrałem półotwarte celowo (autor: Sławekpl | data: 21/05/15 | godz.: 20:17)
  choć innej firmy i jestem z nich bardzo zadowolony, miałem okazję posłuchać kilku w salonie i w kwocie którą mogłem przeznaczyć AKG K701 dla mnie wydały się najlepsze,
  dzięki takiej konstrukcji stereofonia jest szersza, częściowo tłumią hałas z zewnątrz i na zewnątrz, taki kompromis między zamkniętymi a otwartymi
  jeszcze też dużo robi kwestia upodobań, część lubi wyostrzoną górę inni podbity bas, dla mnie najlepszy jest złoty środek, jak najbardziej analityczne bez żadnych podbić i mam odczucie że te słuchawki to spełniają, szukałem też welurowych padów, nie wytrzymam długo w skórkowańcach, nawet z najlepszą koźlą perforowaną skórką po godzinie mam dość, nie mógłbym jednego filmu do końca oblukać, mimo że inne potrafią lepiej zabrzmieć to i tak odpadły z listy bo bym z nimi nie wytrzymał


 10. radomix (autor: NimnuL-Redakcja | data: 22/05/15 | godz.: 08:21)
  HD 555 to słuchawki otwarte pełną gębą.

 11. @Sławekpl (autor: Deathraw | data: 22/05/15 | godz.: 13:01)
  Podobanie podobaniem, ale moim zdaniem hd201 to faktycznie sprzęt który gra dobrze pod warunkiem, że nie słyszało się sprzętu za około 50-100zł więcej.Jest budżetowy przez duże B i uważam że każdy kto nie jest kompletnie głuchy zauważy różnicę na plus nawet na najtańszych Superluxach. Beats'y to już snobistyczna marka a jeśli chodzi o ich brzmienie to uważam je za karygodne w takiej cenie-bas i reszta nie istnieje.
  Ja osobiście lubię klarowną, ale nie za ostrą górę, która jeszcze nie syczy neutralną średnicę i precyzyjny bas, do tego fajnie jak scena jest szeroka dosyć, wręcz "dookólna".
  Co do welurów to przyznam że jestem chyba jakiś dziwny bo grzeją mnie bardziej niż skóra, ale może to kwestia tego ze te takstarowe nie są wysokich lotów.


 12. ... (autor: radonix | data: 22/05/15 | godz.: 17:36)
  Mam jeżdżące tramwaje i autobusy za oknem, więc wolałbym coś szczelnego akustycznie :-)

  Za to na plus dodam, że są super lekkie i wygodne - w ogóle nie męczą użytkownika, da się w nich wysiedzieć kilka godzin.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.