Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 21 maja 2015 
    

Xiaomi stworzy własny procesor dla smartfonów


Autor: Giray | źródło: thg.ru | 09:12
W rywalizacji o udziały w rynku smartfonów ich producenci wszystkimi dostępnymi sposobami starają się przyciągnąć uwagę potencjalnych nabywców do swoich produktów. Tacy duzi gracze jak Apple, Samsung i Huawei, produkują urządzenia na bazie platform sprzętowych własnej produkcji. W ich ślady postanowiła pójść i firma Xiaomi. Do szybkiego stworzenia własnego SoC Xiaomi nawiązał współpracę z Leadcore, chińskim producentem procesorów do urządzeń mobilnych. Pogłoski o bliskiej współpracy tych dwóch firm chodziły już od dawna, chociaż informacja o zakupie 51% akcji producenta układów scalonych nie znalazła potwierdzenia.

Zdaniem wiceprezesa Leadcore, opracowano już bezprzewodowy modem oraz wiele innych rozwiązań, które zostały zastrzeżone patentami, jak na przykład technologie LTE i LTE Advanced, więc współpraca ta jest bardzo atrakcyjna dla Xiaomi.
Zmniejszając zależność od MediaTek'a i Qualcomm'a, chińska firma otrzyma pełną kontrolę nad dostawami procesorów mobilnych. Najprawdopodobniej stworzenie własnego chipsetu pozwoli Xiaomi jeszcze bardziej obniżyć koszty produkcji smartfonów.
Kiedy pojawią się rozwiązania oparte na własnej platformie Xiaomi jeszcze nie wiadomo. Przypomnijmy przy okazji, że plany sprzedaży w 2015 roku tego chińskiego producenta urządzeń mobilnych wynoszą 80-100 mln smartfonów.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.