Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 25 maja 2015 
    

Qualcomm zmniejszy poziom zależności od TSMC


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 17:49
Status największego kontraktowego dostawcy podzespołów półprzewodnikowych czasami przeszkadza TSMC zaspokoić rosnące potrzeby dużych klientów. Na przykład w przypadku wzrostu wielkości produkcji w nowym procesie technologicznym. Na etapie wdrażania produkcji w litografii 28 nm w TSMC powstał niedobór mocy produkcyjnych, gdyż większość ich pochłaniały zlecenia dla firmy Qualcomm. Teraz z kolei większość zamówień na produkcję układów w 20nm pochodzi od Apple, więc dla innych klientów TSMC uzyskanie dostępu do tej technologii nie jest takie proste.

Dochodzi nawet do tego, że podział zamówień może odbywać się przy użyciu klucza politycznego. Na przykład swoje 14nm SoC produkuje w TMSC nie kto inny jak Samsung, jakby było tego mało to koreański gigant jest zainteresowany dalszą współpracą. Dodatkowo Samsung zrezygnował z użycia procesora Qualcomm Snapdragon 810 w swoich topowych smartfonach najnowszej generacji i w związku z tym stara się "uspokoić" swoich dotychczasowych partnerów. Nie należy zapominać o opracowanym wspólnie z GlobalFoundries procesie technologicznym 14 nm Samsunga, który okazał się na tyle dobry, że swoje najbardziej zaawansowane SoC Qualcomm chce produkować u Samsunga.

Zamówienia produkcyjne na 28nm procesory Qualcomm'a mają trafić do UMC i SMIC, zaś w drugiej połowie tego roku Qualcomm przestanie zaliczać się do piątki największych klientów TSMC. Zamówienia dla SMIC są potrzebne Qualcomm'owi, ponieważ amerykański producent stara się zdobyć zaufanie chińskich władz, które stosują wobec niego procedury antymonopolowe. Silne uzależnienie od jednego producenta nie prowadzi do niczego dobrego, dlatego Qualcomm uważa, że należy rozszerzać krąg producentów zewnętrznych.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.