Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 26 maja 2015 
    

Google, Twitter i Facebook muszą skapitulować przed Putinem


Autor: Giray | źródło: Fudzilla | 08:38
(4)
Rosyjski organ nadzoru nakazał Google, Twitter'owi i Facebook'owi, aby podały nazwiska i adresy tych, którzy nie darzą sympatią Władimira Putina. W przeciwnym przypadku zostaną zamknięte. Władze zagroziły amerykańskim firmom, że jeśli nie podporządkują się woli Putina zostaną zablokowane na terytorium Rosji. Rzecznik Роскомнадзора powiedział, że te trzy firmy muszą podać dane o rosyjskich blogerach mających ponad 3000 czytelników dziennie i zamknąć strony wzywające do protestów, które nie zostały błogosławieństwa od Putina.

Putin kiedyś powiedział, że Internet jest projektem CIA, co bardzo musi boleć b. generała KGB. Mimo to nie poddano jeszcze Internetu pełnej kontroli tamtejszych władz.
Przyjęte w ubiegłym roku rozwiązania prawne dają rosyjskiej prokuraturze prawo do blokowania bez sądu stron internetowych z informacjami o protestach, które nie zostały pozwolenia od władz. Zgodnie z innymi przepisami, blogerzy z dużą liczbą czytelników muszą przejść oficjalną procedurę rejestracji i muszą swoją tożsamość potwierdzić przed organem państwowym.

Facebook podaje, że odpowiada na żądania podania danych użytkowników, które są zgodne z polityką firmy i lokalnymi przepisami oraz spełniają międzynarodowe normy prawne. Doprowadziło to do odrzucenia dwóch rządowych żądań informacji o użytkownikach FB w zeszłym roku.

Twitter z kolei odrzucił 108 rosyjskich wniosków w drugim półroczu ubiegłego roku. Google okazał się najtwardszy i spełnił tylko 5% żądań władz rosyjskich z ogólnej liczby 134 w drugiej połowie ubiegłego roku. Jest to dużo mniej niż w analogicznych przypadkach w USA.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. czyżby rosjanie mieli wolne miejsca w ośrodkach (autor: Sławekpl | data: 26/05/15 | godz.: 09:57)
  wypoczynkowych na Syberii ;)
  nie muszą się ugiąć, ale i tak to pewnie zrobią, gugiel przekazał dane 7 osób a fejs i twit nikogo, przynajmniej jak na razie tak podają
  trochę dziwne oburzenie to wzbudza dla mnie, w hameryce przekazują dane, zapełniają również tak jak w Rosji takimi osobami "ośrodki wypoczynkowe" i szpitale psychiatryczne
  więc jaka różnica? od czasu Breżniewa obecne przepisy w hameryce pozwalają na dokładnie to samo
  kiedyś Carter chwalił się Breżniewowi, że zbiera dowcipy na swój temat i ma już pełną książkę, na co Breżniew pod nosem - a ja mam pełny łagier :-)


 2. podłożą się... (autor: Qjanusz | data: 26/05/15 | godz.: 13:50)
  tak jak firmy podłożyły się pod NSA, tak podłożą się również Rosjanom.

  Hajs się musi zgadzać :-(


 3. Ktoś to w ogóle czyta przed opublikowaniem? (autor: Mav | data: 27/05/15 | godz.: 09:20)
  nie zostały błogosławieństwa
  nie zostały pozwolenia


 4. Dokladnie jak napisal (autor: pandy | data: 28/05/15 | godz.: 19:47)
  Qjanusz, nikt nie zignoruje duzego rynku a Rosji wystarczy efekt strachu ze internet nie daje zadnej anonimowosci - przy czym Rosja nie jest tu zadnym wyjatkiem bo do zastraszania autorow wypowiedzi nieprzychylnych wladzy siegaja panstwa 'demokratyczne'.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.