Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 27 maja 2015 
    

Coraz bliżej rynkowego debiutu rozwiązań na bazie procesorów Carrizo


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 07:55
(4)
APU Carrizo zostało przedstawione przez AMD na początku tego miesiąca, ale ponieważ jest on przeznaczony głównie dla komputerów przenośnych, nie był obiektem szerszej dyskusji. Co prawda AMD poinformował, że w ramach istniejącego 28 nm procesu produkcji udało się umieścić na tej samej powierzchni o 29% więcej tranzystorów (3,1 mld ), a rdzenie procesora wykonane w architekturze Excavator zajmują 23% mniej powierzchni, co pozwala przy porównywalnej powierzchni układu zmieścić dodatkowe bloki funkcjonalne: powiększyć powierzchnię GPU, dodać elementy zwiększające bezpieczeństwo oraz zintegrować część funkcji mostka południowego. Zoptymalizowano też podsystem zasilania rdzeni obliczeniowych i części graficznej procesora, co pozwala osiągnąć 20 czy nawet 30-procentową oszczędność energii porównaniu z Kaveri.

Na stronie AMD już jest dział poświęcony procesorom hybrydowym szóstej generacji, mówiący dlaczego ich zastosowaniem będą w laptopy i tablety. Chociaż nie przedstawiono modeli Carrizo powyżej serii A8, obrazek na stronie AMD pozwala przypuszczać, że procesor A10 w ofercie modeli Carrizo też się pojawi. Poniżej znajduje się wyobrażenie samego procesora z zaproszeniem do zapisania się do newslettera i powiadomień o dostępności notebooków na bazie Carrizo w sprzedaży.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. jestem ciekaw czy któryś z producentów płyt (autor: Sławekpl | data: 27/05/15 | godz.: 10:32)
  wpadnie na pomysł aby sprzedawać mobo np. ITX czy Thin-Mini-ITX z wlutowanym Carrizo, moim zdaniem miałoby to sporą szansę na sukces, do budowy nowoczesnego HTPC nic więcej nie potrzeba, choć sporo zależy na ile taka płytka zostałaby wyceniona

 2. Ja zas ciekawy jestem (autor: pandy | data: 28/05/15 | godz.: 19:57)
  Dlaczego AMD nie opracuje SoC dedykowanego do np NAS - ile to klopotu dac 2 rdzenie, kilka portow SATA, USB 2/3,GbE i sprzetowa akceleracje szyfrowania za nizsza cene niz SoC Intela?

 3. pandy pewnie dlatego, że ich kontrolery SATA są słabe (autor: Sławekpl | data: 28/05/15 | godz.: 20:11)
  już zapowiedzieli, że w przyszłości przy nowych chipsetach wezmą zewnętrzne rozwiązania od AsMedia
  np. na AM1 kontroler SATA jest sporo wolniejszy od tego AM dołożonego choćby na płytkach ASRocka
  możesz złożyć NAS na ITX FM2+ z 6x SATA + Semprona, masz wszystko co potrzebne przy akceptowalnym zużyciu prądu + serwer multimediów podpinając TV/projektor poprzez HDMI


 4. @3 No ale przydalby sie (autor: pandy | data: 29/05/15 | godz.: 19:54)
  taki sprytny SoC dla urzedzen embedded...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.