Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 12 marca 2001 
    

Sony, Toshiba i IBM pracują nad super procesorem


Autor: Marecek | 14:25
Trzy firmy z branży, Sony, Toshiba oraz IBM, poinformowały właśnie o zawiązaniu umowy, dzięki której w ciągu najbliższych pięciu lat powstać ma nowy rodzaj procesora. Układ noszący kodową nazwę "Cell" (komórka) wykonany ma być w technologii 0.10 mikrona, natomiast firmy zobowiązały się poświęcić na jego wytworzenie łączną sumę 400 milionów dolarów. Prototypy powstawać mają początkowo w laboratoriach IBM, w Austin. Sony i Toshiba otrzymają licencję na produkcję procesorów w przyszłości. Równolegle firmy nastawiają się na opracowanie nowych technologii, które zmniejszyć mają koszty wytwarzania samych układów.

W oficjalnych wypowiedziach szefów firmy nie zabrakło ciepłych stwierdzeń w stylu: "Procesor, który ludzie mogli sobie dotychczas jedynie wyobrażać, staje się rzeczywistością" - powiedział Ken Kutaragi, prezes Sony Computer Entertainment. Komórka "wzniesie kurtynę odsłaniając erę wysokiej wydajności komputeryzacji, opartej o środowiska sieciowe."

Technologia 0.10 mikrona umożliwić ma opracowanie układu, który przy jeszcze większym stopniu miniaturyzacji cechować się ma ogromną wydajnością dzięki działaniu przy wyższych, niż osiągane dziś, częstotliwości. Partnerzy Sony mają nadzieję, że już pierwsza generacja "super procesora" przewyższać będzie możliwościami obliczeniowymi komputer IBM Deep Blue. Nie podano żadnych oficjalnych specyfikacji "Komórki", przedstawiciel IBM zauważył jedynie, że będzie to "coś nowego".

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.