Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 22 czerwca 2015 
    

Intel może opóźnić wdrożenie 10nm procesu technologicznego


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 08:31
(2)
Intel wprowadzając 14nm proces technologiczny zanotował około roczny poślizg. Przyczyną tego były zarówno trudności natury technicznej jak i brak presji konkurencji w tej dziedzinie. Problemy z uzyskaniem odpowiednio poziomu uzysku i wysokie koszta produkcji stanęły na przeszkodzie w uzyskaniu założonego poziomu produkcji w wyznaczonym terminie. Okazuje się, że podobnie może być i z wprowadzeniem technologii 10nm. Źródła branżowe podały podały jakiś czas temu, że Intel poprosił o przesunięcie dostaw nowego sprzętu produkcyjnego z wiosny na koniec roku.

Niedawno pojawiła się informacja, że te dostawy są planowane na początek przyszłego roku, a z kolei najnowsze doniesienia wskazują, że oprzyrządowanie do produkcji w litografii 10 nm Intel dostanie w połowie przyszłego roku lub nawet jeszcze później.

"Złowieszcza cisza" o planach Intela odnośnie 10nm dała innym firmom pole do popisu. Samsung już zapowiedział produkcję w 10nm końcem 2016 roku. Co ciekawe, chodzą nawet pogłoski, że Koreańczycy mogą rozpocząć produkcję SoC w 10 m do swoich smartfonów już w drugim kwartale przyszłego roku. TSMC z kolei zapowiada rozpoczęcie produkcji półprzewodników w procesie litograficznym 10 nm nawet wcześniej niż Samsung. Ma o co walczyć, gdyż Apple nie jest łatwo zadowolić. Jeśli obie te firmy wdrożą nową technologię szybciej i sprawniej niż Intel, lider na rynku mikroprocesorów zostanie pozbawiony aury przodującej firmy technologicznej. To jest coś więcej niż tylko utrata reputacji.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. skoro (autor: franiux | data: 22/06/15 | godz.: 10:06)
    Konkurencja śpi to po co się spieszyć. W wyższej półce wydajnościowej Intel nie ma konkurencji. Sam mam i7, ale do słabszych komputerów kupuję AMD. Szczególnie AM1 wypada dobrze.

  2. wcale się intelowi nie dziwię. (autor: Qjanusz | data: 23/06/15 | godz.: 00:08)
    10nm dla CPU do PC to aż nadto, natomiast do mobile i tak nie pokryje kosztów, ani nie zadowoli rynku.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.