Texas Instruments zajmuje siódme miejsce w rankingu największych producentów półprzewodników, jednak specjalizuje się przede wszystkim w układach do analogowych urządzeń wbudowanych, przez co rzadko pojawia się w serwisach informacyjnych. Dodatkowo TI prowadzi konserwatywną politykę w zakresie fuzji i przejęć, choć w tym roku najwyraźniej postanowiono zmienić tę praktykę. Dowodem tego jest przeznaczenie 11.8 mld $ na przejęcie NXP Freescale Semiconductor.
Zdaniem ekspertów jeśli Texas Instruments nadal będzie ignorować konsolidację rynku, łatwo przegapi lukratywne możliwości. Następnym celem TI może być Maxim Integrated Products, wart 10 mld dolarów. Inne interesujące dla TI spółki to według ekspertów Analog Devices, Linear Technology, Microchip Technology, Intersil i Atmel. W marcu CFO TI przyznał, że jego firma może być zainteresowana przejęciem producentów rozwiązań analogowych dla klientów w branży motoryzacyjnej.
K O M E N T A R Z E
Hmmm... (autor: Duke Nukem PL | data: 24/06/15 | godz.: 00:24) Monopolizacja banksterów pod szyldem "globalizacja" i "free market trade" w toku.
Ciekawe kiedy ogłupione ta propagandą społeczeństwo obudzi się ze snu.
Stawiam na to że nigdy.
D O D A J K O M E N T A R Z
Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.