Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 23 czerwca 2015 
    

Oficjalna obudowa dla Raspberry Pi


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 16:44
(1)
Raspberry Pi zyskał swoją popularność dzięki temu, że pozwala entuzjastom niskim kosztem wdrażać swoje pomysły z dziedziny automatyki i robotyki. Ponadto ten niewielki komputer można nawet podkręcać z użyciem ciekłego azotu, co daje pole do popisu mniej lub bardziej szalonym maniakom komputerów, gdyż ewentualne niepowodzenia nie drenują bardzo ich kieszeni. W przypadku zastosowań, gdzie Raspberry Pi jest ukryty wewnątrz urządzenia obudowa jest zbędna, jednak rozpowszechnienie się "malinki" spowodowało wzrost obszarów jej zastosowań, przez co powstało zapotrzebowanie na obudowy dla tego urządzenia.

Obecnie na rynku jest ich całkiem sporo a potencjalny nabywca ma duży wybór. Od niedawna jeszcze większy, gdyż pojawiła się oficjalna obudowa do tego komputerka.

Jest ona zgodna z Raspberry Pi B+ i z Raspberry Pi 2 B, pozwala na dostęp do wszystkich portów "malinki" łącznie ze slotem na karty pamięci microSD. Projekt został opracowany przez ekspertów zatrudnionych przez twórców Raspberry Pi, powstały trzy konkurencyjne koncepcje z których wybrano jedną. Obudowa wykonana jest z wytrzymałego tworzywa ABS i w brytyjskich sklepach kosztuje 6 funtów.

W USA ma kosztować 9 dolarów. Oczywiście można znaleźć i tańsze obudowy dla Raspberry Pi, o droższych już nie wspominając, jednak koneserzy "tego co oficjalnie zatwierdzone" z pewnością nie przejdą obok tego pudełka obojętnie.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: radonix | data: 24/06/15 | godz.: 15:57)
    Ciekawy materiał znalazłem (dla takich nowicjuszy, jak ja)
    https://www.youtube.com/watch?v=3Zdwf6tjU0c


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.